Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


11.11.2004   Vides ministrija: Vecos noteikumus par gaisa kvalitāti nebija iespējams piemērot

Rīga, 10.nov., LETA. Valdība ir grozījusi noteikumus "Par gaisa kvalitāti" un tajos būtiski saīsinājusi kaitīgo vielu sarakstu, jo šo noteikumu pielikums ar kaitīgo vielu uzskaitījumu balstījās uz bijušajā Padomju Savienībā izstrādātajiem normatīviem un nebija iespējams nodrošināt šādu prasību kontroli, aģentūrai LETA apgalvoja Vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks Einārs Cilinskis.

Atbildot uz apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" pārmetumiem, viņš norādīja, ka atšķirībā no Eiropas Savienības (ES) normatīviem vecajiem noteikumiem nebija ne pietiekama zinātniskā pamatojuma, ne arī apstiprinātu mērījuma metožu, tāpēc neradās iespējas to piemērošanai.

Cilinskis uzsvēra, ka ES gaisa kvalitātes sistēma nepārtraukti tiek pilnveidota un tuvākajā laikā stāsies spēkā jauna direktīva par arsēna, kadmija, dzīvsudraba, niķela un policiklisko aromātisko ogļūdeņražu ierobežošanu gaisā. Jaunie normatīvi tiks iekļauti arī Latvijas likumdošanā.

LETA jau ziņoja, ka Saeimas deputāti Andris Tolmačovs (PCTVL) un Juris Sokolovskis (PCTVL) ir izteikuši pārmetumus par to, ka Vides ministrija ir samazinājusi gaisu piesārņojošo kaitīgo vielu sarakstu par 95%, tādējādi apmēram 400 kaitīgo vielu Latvijā netiekot reglamentētas.

2003.gada 21.oktobrī Ministru kabinets (MK) pieņēma "Noteikumus par gaisa kvalitāti", kurā ir noteikts 19 piesārņojošo vielu maksimāli pieļaujamais daudzums gaisā. Taču šo noteikumu 49.pants atceļ iepriekšējos MK noteikumus, kas ietvēra aptuveni 400 kaitīgo vielu sarakstu, kuru daudzums atmosfērā tika stingri reglamentēts, uzsvēra PCTVL deputāti.

Starp šīm 400 vielām ir vairāki nopietni gaisa piesārņotāji - smagie metāli, piemēram, hroms, benzopirēns, ksilols, naftalīns, hlors un fenols.

 

Ilze Jakovļeva LETA  
Copyright © LETA

Komentāri


Осталось символов:  4124124