Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


11.11.2004   Eiropas Parlamenta jaundibinātā minoritāšu intergrupa neoficiāli apspriedīs Latvijas Izglītības likumu

Eiropas Parlamenta jaundibinātā minoritāšu intergrupa neoficiāli apspriedīs Latvijas Izglītības likumu

 

 

Rīga, 10.nov., LETA. Eiropas Parlamentā (EP) izveidota Reģionālo un tradicionālo minoritāšu valodu intergrupa, kura neoficiālā gaisotnē plāno apspriest Latvijas Izglītības likumu, aģentūru LETA informēja Nāciju Eiropas grupas (UEN) deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (TB/LNNK).

Par grupas vadītāju ievēlēts ungāru sociālists Csaba Tabajdi. Jau agrāk šajā grupā bija pieteikusies Zaļo/Eiropas Brīvās alianses grupas (Green/EFA) deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL).

Sanākušie deputāti apsprieda un precizēja iespējamo problemātiku grupas sagaidāmajā darba plānā. Notika debates par to, kā precizēt un pareizi interpretēt minoritāšu problemātiku, kurai Eiropas Savienības valstīs ir dažāda vēsture un īpatnības.

Tatjana Ždanoka jau iepriekš bija pieteikusi apspriešanai tematu par Izglītības likumu Latvijas krievu skolās, ko Tabajdi aicināja apspriest nākamās nedēļas laikā Strasbūrā. Viņa kā Latvijas situācijas skaidrotāju pieteica Latvijas Saeimas deputātu Borisu Cileviču (TSP).

Kristovskis norādīja, ka Reģionālo un tradicionālo minoritāšu valodu intergrupai nevajadzētu tik strauji ķerties skatīt tādu jautājumu, ko jau neskaitāmas reizes vērtējušas dažādas cilvēktiesību organizācijas un komisāri. Kā norādīja EP deputāts, šogad vairāku Eiropas cilvēktiesību institūciju pārstāvji jau atzinuši, ka Latvijā rit mērķtiecīgs darbs sabiedrības integrācijā un Izglītības likums atbilst pragmatiskiem, akceptējamiem standartiem cilvēktiesību un minoritāšu jomā.
To atzinuši gan Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas komisārs nacionālo minoritāšu jomā Rolfs Ekeuss, Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Alvaro Robless, arī Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas komisija, kura tika izveidota Krievijas parlamentārās delegācijas spiediena rezultātā. Kristovskis uzsvēra, ka ir nepieņemami Reģionālo un tradicionālo minoritāšu valodu intergrupai, uzsākot savu darbu, šo jautājumu iekļaut darba kārtībā kā pirmo, kas minoritāšu jautājumos skatāmi EP. Pēc viņa domām, ja EP intergrupa vēlas šo jautājumu skatīt, jāaicina kompetenti Latvijas speciālisti, nevis jāaprobežojas ar Ždanokas pieteikto Cileviču.

Ņemot vērā Kristovska viedokli, Reģionālo un tradicionālo minoritāšu valodu intergrupas vadītājs piekrita, ka nav pieļaujama problemātikas skatīšana vienpusēji. Tāpēc tikšanās ar Ždanokas organizētajiem viesiem nav uzskatāma par oficiālu, bet gan to apmeklē tie, kuri paši to uzskata par vajadzīgu.

                                               

                                                                                                Sannija Jauce LETA  
Copyright © LETA

Komentāri


Осталось символов:  4124124