Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


15.11.2004   Krievu skolu aizstāvības štāba un Apvienotā Latvijas krievu kopienu kongresa paziņojums

Paziņojums

 

 

 

2004. gada 9. novembrī Izglītības un zinātnes ministrija oficiāli paziņoja par to, ka darba grupas, kas nodarbojās ar nacionālo mazākumtautību skolu likuma izstrādi, darbība tiek apturēta. Visas runas par to, ka šis likums varētu būt kompromisa variants un kalpot kā izeja no strupceļa vai sākums starpnacionālajam dialogam izrādījās kārtējie meli, kas bija vērsti uz 1. septembra protesta viļņa samazināšanu.

Šādas darbības tikai pastiprina savstarpēju šķelšanos, grauj krievu kopienas ticību tiesiskam problēmas risinājumam un aktivizē abu kopienu ekstrēmistiski noskaņotus pārstāvjus.

Beigu beigās šāda starpnacionālā politika neizbēgami novedīs Latviju līdz starpetniskam konfliktam, par kura iespējamību uzstājīgi brīdina specializētās starptautiskās pētnieciskās organizācijas un tiesībsargājošās struktūras.

Šajā situācijā mums ir jāapvieno mūsu spēki, lai aizsargātu galveno krievu valodas un kultūras atražošanās avotu –krievu skolas.

Mēs apvienojam mūsu spēkus, kā arī aicinām visas organizācijas, kas ir saistītas ar krievu kultūru un Latvijas saprātīgi domājošos iedzīvotājus pievienoties mums cīņā par izglītības krievu valodā saglabāšanu.

 

 Krievu skolu aizstāvības štābs

Apvienotais Latvijas krievu kopienu kongress

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124