Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


16.11.2004   Skolām jāļauj pašām noteikt, kuri priekšmeti mācāmi latviešu valodā

  

  Politisko organizāciju apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) sagatavojusi grozījumus Izglītības likumā, kas paredz izslēgt no likuma deleģējumu Izglītības un zinātnes ministrijai noteikt mazākumtautību izglītības programmas priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā, tādējādi garantējot izglītības iestāžu pastāvība izglītības programmu izstrādē un īstenošanā.

      Tāpat likumprojekts paredz, ka turpmāk valsts un pašvaldības piedalīsies arī to privāto izglītības iestāžu finansēšanā, kurās akreditētas pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas tiek īstenotas mazākumtautību valodās.

PCTVL norāda, ka patlaban valsts finansējums šīm skolām nav paredzēts un tas "diskriminē privātās izglītības iestādes un pārkāpj principu, saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību finansējuma daļa seko līdzi skolēnam, lai kur viņš mācītos".

     Jāatgādina, ka vēl 2004. gada februārī Latvijas Valsts prezidente pirms izsludināt grozījumus izglītības likumā, nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai un Ministru prezidentam, pievēršot uzmanību atsevišķām Izglītības likuma normām, kuras ir labojamas iespējami ātrā laikā.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124