Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


23.11.2004   Pagājušajā nedēļā krievu skolu aizstāvji kārtējo reizi apmeklēja Eiropas politisko galvaspilsētu Strasbūru.

  

    Pagājušajā nedēļā krievu skolu aizstāvji kārtējo reizi viesojās Strasbūrā. Delegācijas sastāvā bija skolnieki, Rīgas Domes PCTVL deputāti, Latvijas Cilvēktiesību komitejas biedri, kā arī triju laikrakstu – “RAKURS”, “ČAS”, “VESTJI Segodņa” – pārstāvji.

    Brauciena mērķis bija Eiroparlamentā veidotās nacionālo minoritāšu tiesību intergrupas sēde. Tās iniciatori ir Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, mūsu dedzīgais līdzjutējs ungārs Čaba Tabaī un citi. Viesi tika aicināti uz deputātu neoficiālo tikšanos. Šīs tikšanās laikā tika apspriestas Izglītības reformas, pilsonības un valodas  problēmas. Uz tikšanos – tiesa, neviena neaicināti -  ieradās arī TB/LNNK pārstāvji – Eiroparlamenta deputāti Inese Vaidere un Guntars Krasts. Viņi, pārsniedzot jebkuru reglamentu, pusstundas laikā spriedelēja par tā saucamo okupāciju. Parasti atturīgie inteliģentie Eiropas politiķi šoreiz, neievērojot pieklājības normas, daudzkārt pārtrauca “naciķus” : “Cik ilgi vēl  turpināsiet dziedāt Jūsu vecās dziesmas?! Patlaban mēs runājam par izglītību! Kāds sakars tai ar Jūsu okupāciju?! ”  Tomēr “patrioti” nerimās.

     Pēc tam uzstājās visiem pazīstamais Štāba aktīvists skolotājs Vladislavs Rafaļskis. Savas uzrunas nobeigumā viņš teica, ka krievi Latvijā ir nulle, un nodemonstrēja visai ieinteresētajiem eirodeputātiem savu  citplanētas iedzīvotāja pasi ar ierakstu “aliens”.

    Kuluāros “naciķi” atkal mums piedraudēja, bet raksta autoram Vaideres kundze, draudīgi šņācot, paziņoja, ka mani jau viņa noteikti atcerēsies! Ko tad – gaidīsim represijas ... 

    Krievu skolu aizstāvji apmeklēja arī Starptautisko Cilvēktiesību tiesu, kur satikās ar Vispārējās mazākumtautību aizsardzības konvencijas sekretariāta pārstāvjiem. Eiropieši izskatījās ļoti apjukuši sakarā ar to , ka mūsu lepnā valsts ignorē visas rekomendācijas, un teica, ka mūžīgi tas tā turpināties nevar.            

Komentāri


Осталось символов:  4124124