Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


30.11.2004   Frakcija PCTVL lūdz Prezidenti izmantot savas likumdošanas iniciatīvas tiesības

Latvijas Valsts Prezidentei

Vairai VĪĶEI-FREIBERGAIPils laukumā 3

Rīga, LV-1900

 

2004.gada 30.novembrī                             

 

ATKLĀTA VĒSTULE

 

Par grozījumiem Izglītības likumā

 

Ļ.Cien. Prezidentes kundze,

 

Šā gada 10.februārī, pirms grozījumu Izglītības likumā izsludināšanas, Jūs nosūtījāt vēstuli Saeimas priekšsēdētājai un Ministru prezidentam, pievēršot uzmanību atsevišķām Izglītības likuma normām, kuras ir labojamas iespējami ātrā laikā. Jūs norādījāt, ka “Izglītības likuma 59.panta 2.daļa ir netaisnīga un nepamatota pret tām privātajām izglītības iestādēm, kurās izglītības programmas tiek īstenotas mazākumtautību valodā. Lai gan Izglītības likuma 9.pants nosaka privāto izglītības iestāžu tiesības nodrošināt izglītības ieguvi citā valodā, šī likuma 59.panta 2.daļa paredz, ka valsts un pašvaldības piedalās tikai to privāto izglītības iestāžu finansēšanā, kurās akreditētās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas tiek īstenotas valsts valodā. Tas diskriminē privātās izglītības iestādes un pārkāpj principu, saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību finansējuma daļa seko līdzi skolēnam, lai kur viņš mācītos.”

Tāpat Jūs lūdzāt novērst neskaidrības, kas var rasties, realizējot Izglītības likuma 9. un 41.pantu kopsakarā ar 28.pantu, jo “Izglītības likuma 28.pants garantē izglītības iestādes patstāvību izglītības programmu izstrādē un īstenošanā, savukārt 9.panta 2.daļas 2.punkts un 41.panta 3.daļa paredz, ka mazākumtautību programmās Izglītības un zinātnes ministrija nosaka mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā.”

Ņemot vērā Jūsu viedokli, politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijas deputāti divas reizes (2004.gada 31.martā un 10.novembrī) iesniedza likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā”, iekļaujot šajā projektā Jūsu piedāvātos grozījumus. Diemžēl abas reizes likumprojekts tika noraidīts.

Tā kā pozīcijas deputāti uzmanīgāk ieklausās Valsts Prezidentes, nevis parlamentārās opozīcijas argumentos, lūdzu Jūs izmantot Latvijas Republikas Satversmes 65.pantā minētās likumdošanas iniciatīvas tiesības un iesniegt Saeimā likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā”, iekļaujot šajā projektā 2004.gada 10.februāra vēstulē piedāvātos grozījumus.

 

Ar cieņu,

 

Frakcijas priekšsēdētājs                                                                           J.Pliners

Komentāri


Осталось символов:  4124124