Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


02.12.2004   Frakcijas PCTVL viedoklis par A.Kalvīša valdību

Godātie kolēģi! Diemžēl pēdējos gados Latvijā nav bijusi neviena valdība, par kuru nebūtu kauns balsot. Un kārtējo reizi mēs vērojam netīras politiskās spēlītes valdības veidošanas procesā. Sākumā Repše ir uzticams partneris, pēc tam viņš it kā rāpo uz vēstniecības jumta, tad viņš atkal ir cienīgs saņemt aizsardzības ministra portfeli. Sākumā Šķēle it kā var novērst krīzi veselības aprūpes jomā, pēc tam viņš vērtējams kā “kontroversiāla persona”. Sākumā “tēvzemieši” aicina Jauno laiku pievienoties koalīcijai, pēc tam paši atsakās to darīt. Absurda teātris, par kuru ne tikai cilvēki, bet arī vistas smejas.

Daudzas labas lietas ir ierakstītas valdības deklarācijā, bet koalīcijas līgums ļauj secināt, ka šie uzdevumi netiks īstenoti. Kārtējo reizi tautai mēģina iesmērēt labēji konservatīvās politikas ideālus, kuri sevi Latvijā jau sen ir diskreditējuši. Atkal tā pati Koalīcijas padome, opozīcijas ignorēšana, pie kā tas viss noved mums ir sen zināms Kolēģi, mēs dzīvojam XXI gadsimtā, bet savu politiku veidojam pēc 1934.gada standartiem, tas ir nekonstruktīvi un pat bīstami mūsu valstij.

Mūs ļoti uztrauc tas, ka Eiropas konstitūcijas projektu Saeima ratificēs ne tikai bez tautas nobalsošanas, bet arī steidzamības kārtā, bez jebkādas analīzes. Vēl jo vairāk, bez apspriešanas Koalīcijas padomē pozīcijas deputāti nedrīkstēs atbalstīt tautas nobalsošanas rīkošanu. Par vispārējo Eiropas  minoritāšu aizstāvības konvenciju, kuru Latvijas parakstīja jau 1995. gadā, bet desmit gadu laikā “nespēja” izdiskutēt, vispār nav teikts ne vārda.

Bažas rada arī tas, ka ilgu laiku neviena partija negribēja uzņemties atbildību par sabiedrības integrācijas jomu. Acīmredzot šī joma kārtējo reizi būs pabērna lomā un kalpos tikai tam, lai starptautiski varētu propagandēt, ka kaut kas Latvijā notiek.

Mēs nevēlamies atbalstīt politisko šovu taisītājus tajā laikā, kad ir nepieciešams steidzami risināt aktuālas problēmas mūsu valstī. Tāpēc mēs atbalstīsim tautas viedokli. laikam daudzi no jums vakar skatījās TV raidījumu “Kas notiek Latvijā” un redzēja, ka trīs ceturtdaļas virtuālo respondentu jau nobalsoja pret kalvīša kunga valdību. Man ir tas gods jums paziņot, ka PCTVL frakcijas deputāti balsos pret Aigara Kalvīša valdības apstiprināšanu.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124