Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


02.12.2004   Pozīcijas deputāti atbalsta PCTVL priekšlikumu

Šodien uzstājoties no Saeimas tribīnes frakcijas PCTVL deputāts Andris Tolmačovs aicināja pozīcijas deputātus padomāt par patērētāju interesēm un nebalsot par vienotu tarifu ieviešanu par pasažieru un bagāžas pārvadājumiem ar vieglo taksometru.  Viņa priekšlikums guva atbalstu. Zemāk pilns runas teksts.

 

 

Kolēģi! Kā zināms, tieši pēc PCTVL frakcijas iniciatīvas Valsts Prezidente pieprasījusi grozījumu Autopārvadājumu likumā otrreizēju caurlūkošanu.

Likuma jaunā redakcija, deleģējot pašvaldībai tiesības noteikt vienotu maksu par pārvadājumiem ar vieglo taksometru, būtiski ierobežo konkurenci tirgū. Jau patreiz ir skaidrs, ka šī norma dzīvē nespēs darboties, jo likumā nav iekļauts aizliegums piemērot atlaides. Vai ir jēga pieņemt likuma normu, kura nestrādās?

No konkurences ierobežošanas cieš patērētājs, jo pārvadātājs nav tiesīgs sniegt savu pakalpojumu par zemāku cenu, nekā to paredz pašvaldības izdotais normatīvais akts. Vienotā tarifa noteikšana nenovēršami novedis pie pakalpojuma cenas pieauguma salīdzinot ar situāciju tirgū, kad cenas ir pakļautas konkurences spiedienam. Frakcijas PCTVL uzskata, ka grozījumi Autopārvadājumu likumā ir izdevīgi tikai atsevišķām firmām, kuras vēlas ierobežot konkurenci un iekarot tirgu ar negodīgiem paņēmieniem lobējot noteiktas izmaiņas likumdošanā.

            Mans priekšlikums dod iespēju pašvaldībai pašai izvēlēties, vai vispār ir nepieciešams noteikt maksimālo tarifu par pārvadājumiem ar taksometru. Maksimālais tarifs Latvijas likumdošanā pastāv jau 6 gadus, taču, piemēram, Rīgā, tas nekad netika ieviests. Tas nozīmē, ka taksometru pārvadājumu tirgus Rīgā pastāv un normāli funkcionē veselīgas konkurences cīņas apstākļos. Šajā tirgu patreiz darbojas apmēram 40 firmas, kuru autoparka lielums kopā ir 1500 automašīnas. Savukārt mazās pašvaldībās, kur konkurence nav tik liela un pastāv iespēja, ka pārvadātāji savā starpā vienosies varēs noteikt šo maksimālo tarifu ar mērķi aizsargāt patērētājus no tirgus monopolizācijas. Aicinu atbalstīt PCTVL priekšlikumu!

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124