Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


02.12.2004   Vai Latvija pārvērtīsies par ES izgāztuvi?

Šodien Saeima neatbalstīja frakcijas PCTVL deputāta A.Tolmačova priekšlikumu aizliegt ievest Latvijā atkritumus, kurus šeit nevar pārstrādāt vai kuru pārstrādei nepietiek atbilstošu jaudu. Zemāk A.Tolmačova runa sava priekšlikuma aizstāvībai.

 

 Godātie kolēģi!

 

 

Mana priekšlikuma būtība ir vienkārša - aizliegt ieviest Latvijā tos atkritumus, kuru pārstrāde šeit nav iespējama, vai esošo iekārtu jauda nav pietiekama šo atkritumu pārstrādei. Apspriežot manu priekšlikumu komisijas sēdē, galvenais pretarguments bija tāds, ka šādi aizliegumi Eiropas Savienības likumdošanā nav paredzēti. Diemžēl mūsu deputāti tic ierēdņiem uz vārda un situācijās, kad trūkst argumentu, par tādu kļūst Eiropas Savienības prasības, konkrēti šajā gadījumā tā ir 1993. gada ES regula par atkritumu pārvadājumiem (Nr. 259/93). Taču regulas tekstā nekur nav tieša aizlieguma šādus ierobežojumus nacionālajā likumdošanā ieviest. Izskatās, ka šajā gadījumā ierēdņi vienkārši baidās, ka šo ierobežojumu nāksies argumentēti aizstāvēt Eiropas Komisijā.

Godātie kolēģi, ko mēs rezultātā gribam panākt? Vai mēs gribam panākt to, ka Latvijas pārvēršas par Eiropas Savienības izgāztuvi vai tomēr paliek par vienu no ekoloģiski labvēlīgākajām ES valstīm?

Nav noslēpums, ka tas ir visai izdevīgs bizness, kas nesīs peļņu gan dažādiem ekonomiskajiem grupējumiem, gan negodīgiem valsts ierēdņiem. Taču tas ir absolūti neizdevīgi Latvijai un tās iedzīvotājiem, kuri vēlas dzīvot sakārtotā un tīrā vidē.

Izlemiet paši, kas ir svarīgāk – atsevišķu grupējumu intereses vai visas valsts intereses. Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu

Komentāri


Осталось символов:  4124124