Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


08.12.2004   Jurijs Petropavlovskis iesniedz tiesā pieteikumu

Šodien Jurijs Petropavlovskis iesniedza Administratīvajā rajona tiesā pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta izdošanu. Petropavlovskis lūdz tiesu uzlikt Ministru kabinetam par pienākumu uzņemt viņu Latvijas Republikas pilsonībā.

2003.gadā Jurijs Petropavlovskis, kurš ir politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” valdes loceklis un apvienības kandidāts uz Rīgas Mēra amatu, iesniedza naturalizācijas iesniegumu un nokārtoja pārbaudi. Pēc dokumentu pārbaudes tika secināts, ka uz viņu neattiecas Pilsonības likumā minētie naturalizācijas ierobežojumi, tomēr šā gada 16.novembra sēdē Ministru kabinets nolēma svītrot Jurija Petropavlovska vārdu no naturalizējamo personu saraksta.

Pieteicējs uzskata, ka lēmums par uzņemšanu pilsonībā ir administratīvais akts, līdz ar to ir pakļauts tiesas kontrolei. Pieņemot šādu lēmumu, Ministru kabinetam jādarbojas normatīvajos aktos noteikto pilnvaru ietvaros. Jurijs Petropavlovskis ir pārliecināts, ka saskaņā ar Pilsonības likumu Ministru kabinets ir tiesīgs svītrot kādas personas vārdu no naturalizējamo personu saraksta tikai tad, ja šī persona neatbilst likumā noteiktajām prasībām. Pieteicēja gadījumā tas nav konstatēts, līdz ar to Ministru kabinetam ir pienākums pieņemt lēmumu par Jurija Petropavlovska uzņemšanu Latvijas Republikas pilsonībā.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likumu tiesnesim triju dienu laikā jāpieņem lēmums par lietas ierosināšanu.

 

Informāciju sagatavojusi

politisko organizāciju apvienības

“Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”

Saeimas frakcija

 

P.S. 11.12.2004. - lieta tika ierosināta.

Komentāri


Осталось символов:  4124124