Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


16.12.2004   PCTVL par tautas nobalsošanu

Cienījamā priekšsēdētājas kundze, godātie kolēģi deputāti, dārgie Latvijas cilvēki!

 

 

Vairāk nekā pirms gada vairākums Latvijas pilsoņu nobalsoja par iestāšanos Eiropas Savienībā. Toreiz viņi cerēja uz to, ka pievienojoties lielajai Eiropas tautu saimei, mūsu valsts paaugstinās savu labklājības līmeni, panāks vienādus spēles noteikumus un drošību. Neskatoties uz to, ka mēs jau toreiz saņēmām skaļus signālus par nekārtībām Eiropas Savienībā, par birokrātiju, par iespējamo dzīves sadārdzināšanos Latvijā, mūsu frakcija PCTVL neaģitēja pret Eiropas Savienību. Līdz ar to mēs atbalstījām vispārējo valsts nostāju šajā stratēģiskajā jautājumā. Mēs uzskatām, ka vienotā Eiropa var kļūt par zināmu pretsvaru Amerikas dominēšanai ģeopolitiskajā telpā.

            Tagad mēs, kā arī vairākums Latvijas cilvēku, jūtamies piekrāpti. Eiropā nodzīvotais pusgads atnesa Latvijai tikai ekonomiskās problēmas, kuras Latvijas vājā ekonomika var arī neizturēt. Cenas aug daudz straujāk nekā algas, savukārt Ministru prezidents ciniski pieprasa algu iesaldēšanu. Kalvītim, ar viņa atalgojumu un privilēģijām, ir viegli tā runāt. Latvijas darba cilvēki uz savas ādas izjūt ko nozīmē Eiropas "paradīze". Dārgs benzīns, piens, zāles, augsti komunālie maksājumi, no nākamā gada dārga gāze. Tas viss ir Eiropas Savienības efekts.

            Vai mūsu jaunie kaimiņi Eiropā uztver mūs kā vienlīdzīgus partnerus? Jūs paši zināt, kā Zviedrijā, Lielbritānijā un Īrijā izturas pret mūsu viesstrādniekiem, kas strādā vissmagākos un visnetīrākos darbus, saņemot par to pēc Rietumu standartiem niecīgu atalgojumu. Gandrīz katru dienu mēs saņemam ziņas par uzbrukumiem mūsu pilsoņiem, boikotiem pret mūsu uzņēmumiem Rietumu darba tirgū. Šeit es gribu pasvītrot, ka tas attiecas uz tām valstīm, kuras juridiski neierobežo mūsu darbaspēka eksportu, bet vairākums Eiropas Savienības valstu neļauj mūsu cilvēkiem braukt pie sevis strādāt.

            Tomēr viņi labprāt dodas pie mums izklaidēties. Viņiem patīk lētie Rīgas krogi un viegli pieejamas draudzenes. Šajā vasarā mēs visi redzējām, kā Vecrīga pārvēršas par Rietumu padibeņu kloāku. Ārzemju heri, senjori un misteri ar savu netiklo uzvedību diemžēl nerada mūsu cilvēkos priekšstatu par vecās Eiropas pamatvērtībām – brīvību, vienlīdzību, brālību. Mūsu Eiropas Savienības apstākļos cilvēks cilvēkam ir nevis brālis, bet vilks. Diemžēl tas attiecas arī uz valstīm un tautām.

            Protams, Latvija tagad tīri praktisku apsvērumu dēļ nav spējīga izstāties no Eiropas Savienības, tas būs līdzvērtīgi izlēkšanai no vilciena tikai tāpēc, ka tev nepatīk, ka vagona pasažieri lamājas un smēķē. Tomēr mūsu vilcienam ir vajadzīgi braukšanas noteikumi, mūsu gadījumā Eiropas konstitūcija, kurus jāapspriež gan pirmās, gan trešās klases pasažieriem.

         To, ka Saeimas vairākums negrib ļaut Latvijas cilvēkiem balsot par Eiropas konstitūciju, mēs visi labi zinām. Es neloloju ilūzijas par to, ka tā saucamie nacionāldeputāti var rīkoties atbildīgi kā Latvijas patrioti, nevis ārzemju kapitāla ietekmes aģenti. Tomēr es lūdzu visu darba cilvēku vārdā dot šiem cilvēkiem iespēju izteikt savu attieksmi pret Eiropas konstitūciju, rīkojot tautas nobalsošanu. Lūdzu balsot par.

Komentāri


Осталось символов:  4124124