Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


16.12.2004   Deputāta Vladimira Buzajeva runa Saeimas 16. decembra sēdē pret "TB"/LNNK grozījumiem Krimināllikumā

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi!

 

     Apspriežamā panta jaunās redakcijas būtība ir sekojoša – ievest īpašu atbildību par sabiedrisko pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu gadījumā, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personu tiesībām un interesēm.

     Varētu rasties iespaids, ka šo priekšlikumu ir iedvesmojuši notikumi Ukrainā, kad Rietumu pieejas demokrātijai piekritēji apšaubīja prezidenta vēlēšanu rezultātus un pilnīgi bloķēja visu valsts galveno institūciju ieejas un izejas.

      Tomēr patiesībā, šo apspriedes gaitā Saeimā ļoti mīkstināto priekšlikumu iesniedza nenogurstošie cīnītāji par demokrātiju – frakcijas "TB"/LNNK pārstāvji.

       Šis priekšlikums tika iesniegts vēl jūnijā, ilgu laiku pirms demokrātijas trakošanas Ukrainā. Toties tas notika uzreiz pēc neparasti vērienīgā pēc saviem mērogiem pirmā maija mītiņa pret Izglītības reformu, kurā pulcējās vismaz desmit reizes vairāk dalībnieku, nekā oficiālajās valdības svinībās sakarā ar Latvijas iestāšanos ES.

       Citiem vārdiem sakot, šī likumdošanas iniciatīva ir atzīšana, ka tā saucamajai “Izglītības reformai” ir piespiedu raksturs, un fakta konstatēšana, ka to personu, kuras pakļautas šai reformai, masu pretošanās tai ir ne tikai neizbēgama, bet arī pilnīgi dabiska lieta.

      Tātad, tas nav juridisks priekšlikums, bet gan politisks lēmums, - savdabīga atbilde uz Eiropas rekomendācijām un Vispārējās mazākumtautību tiesību aizsardzības konvencijas nolikumiem, kas pieprasa vest dialogu ar mazākumtautībām jautājumos, kuri tieši tās skar.

     No tā izriet arī piedāvājamās juridiskās konstrukcijas kroplums.

     Līdz šim laikam gadījumu spektrs, kad tiek paredzēta atbildība par darbībām, kas radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai, likumdošanā bija visai ierobežots. Proti : Dokumenta, zīmoga un spiedoga nolaupīšana un iznīcināšana, viltošana vai viltota dokumenta izmantošana. Kā arī dienesta pilnvaru ļaunprātīga izmantošana vai valsts amatpersonu bezdarbība.                  

      Mītiņu un gājienu organizēšana šajos minētajos gadījumos neiekļaujas. Vienīgi gadījumā, ja mītiņu organizē amatpersona ar viltotu zīmogu kabatā.

      Tas ir kārtējais likumprojekts, kurš pieņemšanas gadījumā darīs kaunu visiem par to nobalsojošajiem deputātiem.

       Godājamie kolēģi!

       Esmu gatavs ar pilnu atbildību paziņot, ka nevis krievu skolnieku demonstrācijas bija radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Šo kaitējumu rada pati bezatbildīgā “Izglītības reforma”. Tās tūlītēja atcelšana ir absolūti nepieciešams noteikums, lai nodrošinātu mūsu valsts stabilitāti, kā arī atrastu kopēju valodu starp divām valstī dzīvojošajām kopienām.   

Komentāri


Осталось символов:  4124124