Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


21.12.2004   Koalīcija neatbalsta PCTVL priekšlikumus 2005. gada budžetā

Godātie kolēģi deputāti!

 

Pēc centrālās statistikas pārvaldes datiem ilgtermiņa skatījumā Latvijas iedzīvotāju skaits samazināsies no 2,3 līdz 1,8 miljoniem, lielā mērā tas ir saistīts ar zemo dzimstības līmeni. Rezultātā objektīvā situācija skolās ir tāda, ka daudzās klasēs skolēnu skaits nepārsniedz 26 skolēnus. Tas ir viszemākais, vēl padomju laikos noteiktais minimums, pie kura klase var tikt dalīta divās grupās efektīvākai valodas apguvei.

Visiem zināms, ka jo mazāka ir skolēnu grupa jo efektīvāka ir valodas apguve šajā grupā.

Pirmkārt, skolēnu latviešu valodas zināšanu līmenis stipri atšķiras, kas kavē efektīvu latviešu valodas apguvi. 

Otrkārt, bērni prasa papildus uzmanību no pasniedzēja puses un 26 cilvēku klase jau ir par lielu lai pasniedzējs varētu pievērst pietiekamu uzmanību katram skolēnam.

Patreiz viena no nopietnākajām problēmām mazākumtautību skolās ir tieši latviešu valoda un situāciju vēl vairāk pasliktina manis iepriekš minētais minimums –26 skolēni, pie kura klase var tikt dalīta divās grupās.

Ar šo problēmu ir saistīts frakcijas PCTVL priekšlikums. Par cik viens no galvenajiem Izglītības reformas mērķiem bija tieši vēlme uzlabot latviešu valodas zināšanas mazākumtautību skolēniem, tad es domāju, ka visi deputāti konsekventi atbalstīs arī šo budžeta grozījumu, kas ir tieši vērsts uz valodas zināšanu uzlabošanos. Papildus finansējums dos iespēju sadalīt klasi divās grupās arī tad, ja skolēnu skaits klasē būs mazāks par 26. Te es gribētu atzīmēt, ka frakcijas iesniegtais priekšlikums attiecas tikai uz klašu dalīšanu latviešu valodas apguvei.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124