Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


21.12.2004   Mūsu deputāte atbalsta sarunu uzsākšanu ar Turciju

Eiropas politiskās dzīves nedēļas galvenais notikums – Eiroparlaments atbalstīja sarunu uzsākšanu ar Turciju par šīs valsts iestāšanos Eiropas Savienībā. Protams, Eiroparlamentam nav tiesību diktēt savu gribu ES valstu valdību vadītājiem, kuriem vēl ir jāpieņem galīgo lēmumu par sarunām. Tomēr deputātu vairākuma viedoklim ir liela politiska un psiholoģiska nozīme. Saviem priekšstāvjiem Eiropas pilsoņi deleģēja tiesības runāt viņu vārdā, tātad, Eiropa deputātu balsīm ir svētījusi Turciju ilgajam eirointegrācijas ceļam. Balsu sadale bija šāda: divas trešdaļas – “par”, trešdaļa – “pret”.

     Mūsu deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL/Zaļie-Eiropas Brīvā alianse) arī balsoja par sarunām ar Turciju. Savu lēmumu viņa pamatoja šādi:

 

    “Nesenās Stambulas konferences gaitā es satikos ar turku cilvēktiesību aizstāvjiem un kurdu mazākumtautības pārstāvjiem. Visi, ar ko mēs sarunājamies, vienā balsī lūdza mūs nekavēt sarunu uzsākšanu. Mūsu turku kolēģi redz, ka Turcijas valdība, lai iestātos ES, kaut arī negribīgi un lēni, bet tomēr veic pozitīvas pārmaiņas: ieslodzītos pārstāj spīdzināt, kurdiem ļauj pamazām lietot savu valodu. Piecpadsmit gadu laikā, kuri paies pirms Turcija iestāsies Eiropas Savienībā, ir iespēja panākt no Turcijas kurdu minoritātes tiesību atzīšanu un garantijas, ka kurdu valoda tiks lietota skolās. Latvijas iestāšanās Eirosavienībā laikā analoģiska izdevība tika palaista garām. Gadījumā ar Turciju tam nevajadzētu atkārtoties. Solidaritātes princips liek mums būt uzstājīgiem šajā jautājumā.

      Sakarā ar bažām par iespējamo turku masu emigrāciju uz Eiropu, derētu atzīt, ka iebaidīt vēlētājus ar turku emigrāciju var tikai bezatbildīgs un neinformēts politiķis. Turcijas ekonomiskās attīstības tempi ir tādi, ka pēc piecpadsmit gadiem dzīves līmenis Turcijā būs daudz augstāks, nekā daudzās patreizējās Eirosavienības dalībvalstīs. Jau tagad Turcija pati pieņem imigrantus no Austrumeiropas.”

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124