Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


22.12.2004   PCTVL priekšlikumi 2005. g. budžetam

Neskatoties uz to, ka šis budžeta projekts ir daudz labāks par tiem, kuri tika piedāvāti iepriekšējos gados, patlaban, kā tas bija arī iepriekš opozīcijas viedoklis netiek ņemts vērā. Tiek ignorēta aizsardzības budžeta nepamatotā pieauguma kritika. Mūsu frakcijas neizpratni izsauc arī mēģinājums atrisināt sasāpējušās medicīnas problēmas, izveidojot mītisko “Krīzes pārvarēšanas programmu”, līdz ar to izraisot šaubas par to, vai šī nauda nonāks līdz ārstiem un pacientiem.     

     Frakcija, cenšoties izlabot pozīcijas pielaistās kļūdas, piedāvā veikt budžetā dažus grozījumus.

     Piemēram, lai risinātu denacionalizēto namu problēmu, PCTVL frakcija piedāvā piešķirt pašvaldībām 20 000 000 latu, kas būtu nepieciešami pārcelšanās pabalstiem. Šī ir problēma, kuru valdošās partijas nevēlas risināt.

     Tāpat mūsu frakcija uzskata, ka 50 000 latu būtu nepieciešams piešķirt Satiksmes ministrijai, lai Otrā Pasaules kara dalībnieki, kuriem nav piešķirts politiski represētā statuss, varētu izmantot atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā.

     Mēs piedāvājam piešķirt 110 000 latu pedagogu algām , lai nacionālo minoritāšu skolu audzēkņi mācītos valsts valodu grupās, jo klašu dalīšana veicinātu daudz efektīvāku valodas apguvi. 50 000 latu mēs piedāvājam piešķirt sporta zāles remontam Cēsu 2. vidusskolā un tā tālāk.

      Naudu augstākminētajām vajadzībām mēs piedāvājam iegūt, paaugstinot ienākuma nodokļa prognozi, kā arī samazinot pārmērīgo aizsardzības budžetu, piemēram, atņemot 20 000 latu Aizsardzības ministrijas žurnāla “Tēvijas Sargs” budžetam un piešķirot šo naudu Otrā Pasaules kara dalībnieku kapu Klapkalnciemā un Dagdā atjaunošanai.

Komentāri


Осталось символов:  4124124