Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


27.12.2004   Protesta akcijas tiks atjaunotas

                   

     2004. gads pagāja zem pašaizliedzīgās cīņas zīmes, kurā piedalījās Latvijas krievvalodīgā kopiena. Tā bija cīņa par kopienas eksistences pamata  – skolu izglītības sistēmas dzimtajā valodā  saglabāšanu. 

     Krievu pretošanās avangards – Krievu skolu aizsardzības štābs – 2004. gadā organizēja 106 protesta akcijas. Divdesmit divās no tām ( Rīgā, Daugavpilī un Liepājā) pulcējās no tūkstoša un līdz 60 tūkstošiem dalībnieku. Protestējot vecāki rīkoja masu badastreiku, Štāba aktīvisti pieķēdēja sevi pie Ministru kabineta ēkas durvīm; Neatkarības dienas svinību laikā sauklis “Krievu skolai būt!” nomāca kara orķestra skaņas  brīdī, kad valsts vadītāji nolika ziedus Brīvības pieminekļa pakājē; tūkstoši skolnieku soļoja pa apledojošām Rīgas ielām, aprīļa vidū notika divu dienu Vislatvijas skolu streiks. Visas šīs protesta akcijas nebija veltīgas. Krievu skolu aizsardzības štābam izdevās izlauzt caurumu Rietumu klusēšanas un neizpratnes mūrī, atrast domubiedrus tieši Eiroparlamenta sienās, iegūt tūkstošus jaunu atbalstītāju Austrumos.

     Etnokrātiskajam režīmam nācās uz laiku atteikties no idejas pilnībā likvidēt vidusskolu izglītības sistēmu krievu valodā, lai arī šo ideju atbalstīja ¾ Saeimas deputātu, kurus ievēlēja, liedzot balsstiesības pusei politiski represēto nelatviešu. Iluzoram “līdzsvaram” 60 uz 40 % nav nekāda pamatojuma, šī proporcija nevienu neapmierina un faktiski netiek ievērota. Kas gūs pārspēku – vai valdošās elites stūrgalvīgā ietiepība, vai arī “Izglītības reformas” upuru gribasspēks un organizētība ? Atbilde tiks dota jau nākamgad.

     Satversmes Tiesa pagaidām tā arī nav pieņēmusi spriedumu sakarā ar 20 Saeimas deputātu pieteikumu saistībā ar “Izglītības reformu”. Pieteikuma izskatīšanas datums būs noteikts tikai 19. janvārī. Bet pagaidām mums ir pietiekams pamatojums uzskatīt krievu skolu piespiedu latviskošanu par antikonstitucionālu, kas ir pretrunā ar Latvijas starptautiskajām saistībām un kuru derētu nekavējoties atcelt.

      Mēs vēlam visiem krievu skolu skolotājiem, skolniekiem un viņu vecākiem laimīgu Jauno gadu, bet tomēr mierīgu dzīvi nesolām. Izpildot decembra Vislatvijas vecāku konferences lēmumu, Štābs sāka gatavoties jaunām masu nevardarbīgās pretošanās akcijām, kuras tiks rīkotas 2005. gada sākumā – pirms Krievu skolu aizstāvju kongresa. 22. janvārī ir paredzēts noturēt mūsu jaunās gvardes – vecāko klašu skolnieku -  apspriedi. Pagaidām Štābs aicina visus savus atbalstītājus aktivizēt skolu aizstāvības komiteju tīkla darbību un daudz ciešāk iesaistīt šīs komitejas darbā.

      Katru svētdienu plkst. 18.00 Štābs aicina uz savām sapulcēm skolniekus, vecākus un skolotājus, kuriem nav pieņemama “reforma”. Sapulces, kurās piedalās Saeimas un pašvaldību deputāti, notiek Latvijas Cilvēktiesību komitejas telpās. LCK adrese: Rīga, Dzirnavu iela 102a. Kontakttālrunis : 9182589, mājas lapa www.shtab.lv. Tālrunis ziedojumiem (1 Ls) : 9006384.

 

Vienoti mēs uzvarēsim,  sašķelti - zaudēsim!                  Nē “reformai” !                           

Komentāri


Осталось символов:  4124124