Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


12.09.2007   Frakcijas PCTVL paziņojums

LR Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija ignorē Satversmes tiesas spriedumu


 

13.septembrī Saeimas 2. lasījumā izskatīs likumprojektu „Grozījumi Latvijas sodu izpildes kodeksā”. Vienu no šajā likumprojektā iesniegtajiem grozījumiem  iesniedza frakcijas deputāts Vladimirs Buzajevs. Grozījumā tiek piedāvāts izslēgt no likuma 55. panta normu, kas paredz, ka ieslodzītajiem no aprēķinātās darba samaksas izdara ieturējumu daļējai to izdevumu segšanai, kuri saistīti ar ieslodzīto uzturēšanu. Deputāts piedāvā izdarīt atbilstošus grozījumus arī 55.panta trešajā daļā, izslēdzot šādu normu ne tikai attiecībā uz personām, kuras strādā pilnu darba dienu, bet arī uz personām, kuras strādā nepilnu darba dienu (darba nedēļu) un personām, kurām piemērota akorda algas sistēma. Diemžēl atbildīgā komisija noraidīja šo grozījumu.

Mēs gribētu paust savu neizpratni par šādu komisijas lēmumu, jo Satversmes tiesa vēl šī gada 14.jūnijā savā spriedumā lietā Nr. 2006-31-01 atzina 55.panta otro daļu par neatbilstošu Satversmes 91.pantam un spēkā neesošu no 2007. gada 15. decembra. Tas nozīmē, ka šis pants zaudēs spēku jau pēc diviem mēnešiem. Sakarā ar apstākļiem, kas saistīti ar tiesas procedūru tiesas spriedums nesatur rekomendācijas attiecība uz šī panta trešo daļu un bez likumdevēja iejaukšanās likumā parādīsies iekšējas pretrunas.

Pirmo reizi analoģisku grozījumu deputāts Buzajevs iesniedza vēl 8.Saeimas pilnvaru laikā (likumprojekts Nr. 1634, noraidīta 2006. gada 8.jūnijā), savukārt šoreiz viņš iesniedza grozījumu vēl pirms šajā sakarā tika pieņemts pozitīvs Satversmes tiesas lēmums. Komisijas rīcībā, kas izskatīja šo grozījumu 5. septembrī, jau bija jābūt informācijai par šo spriedumu un tai bija atbilstoši jārīkojas lai spriedumu izpildītu. Komisijas locekļu bezdarbība un nevēlēšanās izmantot jau gatavu priekšlikumu nonāk pretrunā ar deputāta svinīgo solījumu, kurā viņi apņemas ievērot Satversmi.

Mēs ceram, ka 13.septembra plenārsēdē Saeima atbalstīs juridiski pareizo un ar Satversmes tiesas autoritatīvo spriedumu pastiprināto PCTVL deputāta priekšlikumu. Nepieciešamības gadījumā grozījumus, kas aiztur atbilstošu izmaiņu spēkā stāšanos līdz 15.decembrim, var iesniegt izskatot likumprojektu 3.lasījumā. 

 

Frakcijas PCTVL priekšsēdētājs               Jakovs Pliners

Komentāri


Осталось символов:  4124124