Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


13.09.2007   Frakcijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” jautājums iekšlietu ministram

13. septembrī Saeimas frakcija PCTVL iesniedza Saeimas Prezidijam deputātu jautājumu LR Iekšlietu ministram Ivaram Godmanim.

 

 

Par ekstrēmismu vārdos un bezpalīdzību darbos 

 

30. augustā Latvijas Televīzijas raidījumā "100.pants", runājot par ieplānoto „Krievu maršu” Jūs paziņojāt, ka gājiens būtu noteikti jāaizliedz, jo to plāno rīkot "absolūti ekstrēmisti ", "Šāds gājiens tikai eskalēs dažādus „pretgājienus””, "To viennozīmīgi nevajag atļaut. Organizatori lai iet uz tiesu un mēģina pierādīt savu taisnību" (citēts balstoties uz ziņu aģentūras Leta paziņojumiem).

31.augustā Rīgas dome aizliedza maršu un 6.septembrī tiesa šo aizliegumu apstiprināja, balstoties tikai un vienīgi uz Jūsu pārraudzībā esošās Drošības policijas vēstuli. Tajā vēstules daļā, kas tika nodota atklātībā, tika apgalvots, ka marša laikā iespējami ar likumu aizliegti lozungi, kā arī nekārtības, kuras izprovocēs gan pieteicēji, gan radikālās latviešu organizācijas.  

 8.septembrī pieteiktā marša vietā notika miermīlīgs mītiņš, kura laikā nenotika nekas no tā, ko bijāt prognozējis personīgi Jūs vai Drošības policija. Vēl vairāk, tajā pat laikā un tajā pat vietā notika nesankcionēta vairāku tūkstošu futbola līdzjutēju demonstrācija, kuras laikā tika traucēta sabiedriskā kārtība, tajā skaitā notika kolektīva dabisko vajadzību kārtošana pilsētas centrālajās ielās.

Sakarā ar augstākminēto lūdzu Jūs atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

1. Vai Jūs neuzskatāt, ka augstākminētie publiskie izteikumi ietekmēja Rīgas domes un tiesas lēmumus, ka tie ir apvainojoši divām Latvijā oficiāli reģistrētām organizācijām un ir nepieņemami demokrātiskā sabiedrībā?

2. Uz kādām vēl, bez Jūsu jau minētajām divām organizācijām, neattiecas tiesības uz Satversmes garantēto pulcēšanās brīvību?

 3. Vai Jūs neuzskatāt, ka eksperimentāli pārbaudītais 8.septembra mītiņa miermīlīgais raksturs liek apšaubīt to Drošības policijas darbinieku kompetenci, kuri gatavoja atbilstošu slēdzienu? Vai Jūs nevēlaties, sakarā ar pārliecinoši pierādīto Drošības policijas darbinieku nekompetenci, iniciēt atbilstošu dienesta izmeklēšanu?

 4. Nosauciet, atbildīgās amatpersonas, kuras pieļāva nesakcionēto futbola huligānu gājienu pa Rīgas centru, kas aizvainoja tūkstošus rīdzinieku?

Komentāri


Осталось символов:  4124124