Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


15.09.2007   Valdošā koalīcija ir pret bērniem!

LR Saeimas PCTVL frakcijas paziņojums

 

20. septembrī pēc visai zīmīgas deviņu mēnešu novilcināšanās Saeima galīgajā lasījumā izskatīs grozījumus valsts sociālo pabalstu likumā. Šo deviņu mēnešu laikā atbildīgā komisija ir kardināli pārskatījusi otrajā lasījumā vienbalsīgi pieņemto lēmumu par prāvu pabalsta, kas pienākas ģimenēm sakarā ar otrā, trešā un ceturtā bērna piedzimšanu, apmēra palielināšanu. Pirmām kārtām, vairs netiek piedāvāts īpaši stimulēt ceturtā bērna piedzimšanu. Otrkārt, kas ir daudz svarīgāk, pabalsta apmēra palielināšanas ieviešanas termiņš tiek atlikts par divarpus gadiem. Gadījumā, ja vēlētāji uz to nereaģēs un cietīs klusu, nekas netraucēs valdībai pēc pāris gadiem pavisam atcelt šo lēmumu.

Saeimas valdošais vairākums, ciniski uzspļaudams pats saviem priekšvēlēšanu solījumiem, vēlas pārvērst Latviju par neapdzīvotu tuksnesi. Mēs aicinām arodbiedrības un valsts demokrātisko sabiedrību atklāti un kategoriski nosodīt šo klaji pretvalstisko un prettautisko valdošās koalīcijas rīcību.

Atbildīgā komisija noraidīja arī visus PCTVL frakcijas priekšlikumus, kas vērsti uz to, lai uzlabotu demogrāfisko situāciju.  

To skaitā, tika noraidīts arī priekšlikums atcelt bērna kopšanas pabalsta, kas tiek izmaksāts bērna dzīves pirmajā gadā, apmēra   saistību ar to vai viņa māte šajā laikposmā strādā vai nē; noteikt pabalstu vidējās ar nodokli apliekamās algas apmērā (pašreiz — 70%) un atcelt pabalsta apmēra maksimālo robežu (patlaban — 392 lati).

Noraidīts tika arī priekšlikums pusotra gada laikā pacelt, bet pēc tam noteikt sociālā pabalsta apmēra līmeni ne zemāku par iztikas minimumu. Attiecīgi, līdzās ar iztikas minimuma apmēru varētu pieaugt arī minimālo pensiju apmēri, tādejādi sekmējot mirstības līmeņa pazemināšanos.  Šādā veidā tika klaji ignorētas arī Latvijas Pensionāru federācijas pamatprasības.

PCTVL frakcijas priekšlikumi ir vērsti uz to, lai plānotu valsts budžeta izdevumu daļu tikai pēc tam, kad tiks apmierinātas pašu neaizsargātāko iedzīvotāju slāņu elementārās izdzīvošanas prasības. Mēs esam pārliecināti, ka pret inflāciju nepieciešams cīnīties, nevis ziedojot pašu neaizsargātāko iedzīvotāju slāņu ienākumus, bet gan militāristu un pompozo būvobjektu darbuzņēmēju pārmērīgās apetītes.   

2007. gada 15. septembrī

Komentāri


Осталось символов:  4124124