Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


12.10.2007   V. Buzajeva runa pret termiņa pagarināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalībai operācijā Afganistānā

Cienījamais Prezidij! Godātie klātesošie biedri! Šodien mums atkal piedāvā paplašināt ierobežoto Padomju karaspēka kontingentu Afganistānā. Piedodiet, dāmas un kungi, es kļūdījos – Latvijas karaspēka. Arī lēmumu šodien pieņem nevis CK PSKP politbirojs, bet gan brīvi ievēlēta Latvijas Republikas Saeima. Tādēļ es ceru, ka notiks diskusija un pavisam nevienprātīga balsošana. Tikai patiesībā tāpat kā toreiz, 1979.gadā lēmums par Latvijas puišu likteni, kā arī afgāņu sieviešu un bērnu likteni, jau ir pieņemts, un to neesam pieņēmuši mēs.

Jā, pagājušā gada novembrī pasaules varenie, mums pretimnākdami ierodas Rīgā. No pilsētas centra padzina visus iedzīvotājus, uz jumtiem izvietoja snaiperus. Nu, bet vietējie varas pārstāvji gan lidmašīnai pie šīm prominentām personām ielieca, gan pakalpīgi acis lūkojās – ko tad jūs, augstie kungi vēlaties?

Dāmas un kungi! Morāles līmeņa ziņā dalība Afganistānas okupācijā nebūt nav augstāka par piedalīšanos Irākas okupācijā. Un morālisti ir pat zemiskāka nekā piedalīšanās Latvijas okupācijā. Irākieši vismaz pretojās un tā pretojās, ka no Irākas jau ir aizbēguši gandrīz visi amerikāņu sabiedrotie, ieskaitot arī mūs.

Šodien mēs sūtam 260 savus karavīrus valstī, kuri pat nav dzirdējuši par tādu valsti kā Latvija. Sūtam mirt un slepkavot. Slepkavot par lielu naudu – 7 miljoni latu no budžeta. Padomju karavīriem centās iestāstīt, ka viņi pilda savu internacionālo pienākumu. Mūsējiem vienkārši maksāja, un tas vēl nav zināms, kas vairāk atbilst morāles normām – slepkavot idejas vai naudas dēļ.

Dāmas un kungi! Es ar prieku balsotu par Latvijas karaspēka ierobežotā kontingenta nosūtīšanu uz Afganistānu. Balsotu arī bez rotācijas un uzreiz par pieciem vai 50 gadiem uz priekšu, bet tikai ar vienu nosacījumu, ja viss šis kontingents sastāvētu vienīgi no mūsu bruņoto spēku ģenerāļiem. Bet to vadītu pats aizsardzības ministrs Slakteris. Arī viņa uzvārds šim uzdevumam ir visai atbilstošs. Esmu pārliecināts, ka no šāda lēmumu Latvijas drošība ne tikai ciestu, bet gluži pretēji – būtiski iegūtu. Un šo lēmuma projektu aicinu neatbalstīt.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124