Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


01.11.2007   Saeimas budžeta un finanšu komisija atbalstīja M. Mitrofanova grozījumu Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā

31. oktobrī Saeimas budžeta un finanšu komisija atbalstīja deputāta Miroslava Mitrofanova (PCTVL) grozījumu likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

2008. g. 1.janvārī stāsies spēka PCTVL piedāvātais grozījums par ienākuma nodokļa likmes samazināšanu individuāliem komersantiem no 25% līdz 15%. Šī likme attiecas uz ienākumiem, kas gūti no saimnieciskās darbības.

Ministru Kabinetam bija uzdots izstrādāt kritērijus, kas neļautu nodokļa maksātājiem izvairīties no algas nodokļa nomaksas, nodarbinātības ienākumu transformējot saimnieciskās darbības ienākumā.

Finanšu ministrija iesniedza savus priekšlikumus likumam “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz, ka gadījuma, “ja rodas šaubas” par komersanta ienākumiem, tie tiek uzskatīti par nodarbinātības ienākumiem, ja maksātājs nepierāda pretējo.

PCTVL uzskata, ka šī norma pārkāpj nevainīguma prezumpciju, arī formulējums “ja rodas šaubas” ir nekonkrēts un juridiski nekorekts.

Tāpēc deputāts Mitrofanovs aicināja komisiju izslēgt no likumprojekta to normu, kas nosaka, ka Valsts ieņēmumu dienests ir tiesīgs jebkurus šaubīgus jautājumus par nodokļa maksātāja ienākumiem lemt savā labā. Saeimas budžeta un finanšu komisija šo priekšlikumu atbalstīja vienbalsīgi.   

Pagaidām šis ir vienīgais opozīcijas deputātu iesniegtais grozījums budžeta paketes likumos, kas tika atbalstīts.

Komentāri


Осталось символов:  4124124