Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.11.2007   K. Leiškalns: Policistiem algu nepieliksim

 

 Politisko organizāciju apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija vēlās 38 miljonus no uzņēmumu ienākuma nodokļa paaugstinājuma pacelt uz Valsts policijas darbības nodrošināšanu. Komisija to nav atbalstījusi.

 

Sēdes vadītājs. Sākam debates.

Debatēs vārds deputātam Jakovam Plineram.

 

J. Pliners (PCTVL frakcija).

Godātie deputāti! Šis frakcijas PCTVL priekšlikums ir ļoti vienkāršs. Mēs piedāvājam palielināt uzņēmumu ienākuma nodokļa prognozi par aptuveni 5 procentiem un uz tā rēķina jau tūlīt no nākamā gada sākuma un negaidot jaunus protestus, izpildīt visas policistu prasības par algas palielināšanu.

Nevienam laikam nav noslēpums, ka valdība jau kuru gadu tradicionāli samazina budžeta ieņēmumu prognozi. Mums piedāvātais budžets ir vienkāršs melnraksts, kurš nākamā gada rudenī tiks koriģēt un uz it kā negaidīto ienākumu rēķina, varbūt tiks dzēstas valsts iedzīvotāju protestu liesmas. Varbūt valdība arī apmierinās policistu, pedagogu, mediķu, pensionāru, denacionalizēto namu īrnieku prasības, bet varbūt arī nē.

Kā mums jau daudzkārt it apliecinājusī pie varas esošie politiķi, ja tauta skaļa neko neprasa, tad tai nekā nevajag. Un tas, kas prasa visskaļāk, tam laikam arī visvairāk vajag. Ķīniešu filozofs Laudzi reiz teica ļoti patiesus vārdus – labākais valdnieks ir tas, par kuru tauta zināja tikai to, ka viņš vispār eksistē. Ja budžets būtu labs un ja par tā sastādīšanu atbildīgs mūsu stabilitātes garants būtu labs, tad jums, godātie kolēģi, laikam nenāktos nākt uz darbu tautas protestu pavadījumā.

Īsu brīdi atpakaļ Ministru prezidents mums visiem nodemonstrēja, ka viņš ir izteikts optimists un ir gatavs strādāt arvien sarūkošajā valdībā līdz brīdim, kamēr viens pats pildīs visu ministru pienākumus. Tādā veidā viņš pārejot no vārdiem uz darbiem, laikam mēģināja uzsākt valsts pārvaledes aparāta optimizāciju. Ja šajā kontekstā labi iederas, mūsuprāt, pārlieku optimistiska, lai neteiktu – smieklīga, vidējas inflācijas prognoze – 6,3 procentu apmērā. Taču tajā neiederas Kalvīša kunga pārsteidzošais pesimisms attiecībā uz budžeta ienākuma prognozēm.

Godātie kolēģi! Pievērsiet uzmanību šai apbrīnojami precīzai līdz desmitdaļai inflācijas prognozei situācijā, kad pat pašreizējais inflācijas kāpums Kalvīša kungam bija pārsteigums. Par kādām precīzām prognozēm šeit iet runa. Viss inflācijas smagums gulsies uz vienkāršās tautas pleciem un pat izslavētais budžeta proficīts tiks nodrošināts uz pensionāru rēķina. Mēs dzīvojam Eiropas Savienībā un brīva darbaspēka kustības apstākļos, arodbiedrību prasību neievērošana var novest pie tā, ka nebūs vairs kas jūs, godātie kolēģi deputāti pasargā no tautas dusmām, jo mūsu policisti noskatīsies uz jūsu valdīšanu sēžot pie televizora valstī, kur viņu darbu pienācīgi apmaksās.

Aicinu atbalstīt šo un, protams, arī visus citus PCTVL priekšlikumus. Paldies.

 

Sēdes vadītājs. Debates slēdzu.

 

K. Leiškalns. Paldies, Dāmas un kungi! Valdība kopā ar parlamentu ir atradusi tik daudz naudas, lai realizētu visas tās vienošanās, kas ir bijušas starp Iekšlietu ministrijas arodbiedrību un valdību. Un vairāk mēs nevaram komisija tāpēc arī neatbalsta nepārdomātus priekšlikumus, tai skaitā arī 32. no PCTVL frakcijas.

 

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 32. – frakcijas „Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā” priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 19, pret – 50, atturas – 16. Priekšlikums nav atbalstīts.

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124