Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.11.2007   J. Pliners: Cīņa par skolotāju algām

 

J. Pliners: Godātie deputāti! Es gribu drusciņ atgādināt jums to priekšvēsturi par… tieši par šo jautājumu. Jūs atceraties, ka kādreiz, kādu mēnesi atpakaļ valdība paziņoja, ka ir atrasti līdzekļi, lai pieliktu pie skolotāju algas, pie likmes, pie 21 kontaktstundai 40 latu. Un vairāk ne santīma. Budžets vai budžeta projekts ir sabalansēts, un tā tālāk, un tā joprojām. Tad sākās protesti. Arodbiedrības prasības un tā tālāk. Skolotāji bija pie Saeimas un atrada līdzekļus, lai palielinātu ar nākošo gan, ne ar janvāri, bet ar 1. septembri skolotāju algu, to likmi uz 60 latiem. Pielikšana tātad sastāda 60 latu.

Nākošais. Mūsu komisija, par ko jau stāstīja Šadurska kungs, mūsu komisijā atnāca arodbiedrības pārstāvji, ministrijas pārstāvji, un notika brīdis, kad visi deputāti – pozīcijas, opozīcijas vienojās, ka vēl jāpieliek skolotājiem 5 papildus stundas. Tāda bija arī arodbiedrības prasība. Un uzdeva vai lūdza ministriju – Izglītības un zinātnes ministriju atrast šos līdzekļus. Ja es nekļūdos, 24. oktobrī ministrija iesniedza komisijai faktiski garantijas vēstuli. Jā, daļa līdzekļu ir atrasti un varēsim piemaksāt vai maksāt arī par piecām papildus stundām. Visi mēs deputāti bijām priecīgi, bet pēc pāris stundām kļuva zināms, ka Ministru prezidents aizliedza to darīt Izglītības ministrijai un viss pavērsās 

no kājām uz galvu un attiecīgi ministrija atsauca savu faktiski garantijas vēstuli, kur un kādus līdzekļus uz šo mērķi var dabūt. Nu, un tālāk tomēr mēs vēlreiz apspriežam šo jautājumu komisijā un visu partiju vai frakciju pārstāvji un Tautas partijas un Zaļo un zemnieku pārstāvji un Pirmās partijas/Latvijas Ceļa pārstāvji un „Saskaņas Centra” un PCTVL un TB/LNNK visi, atkārtoju, visi pateica, ka atbalstīs šo priekšlikumu, iesniegsim kā komisijas priekšlikumu, runāsim katrs savā frakcijā, aģitēsim par to, un attiecīgi tagad atnāca šis brīdis. Vai mēs pietiekoši novērtējam skolotāju darbu, vai mēs saprotam, ka no skolotāja, no tautas skolotāja ir atkarīga un valsts tagadne un valsts nākotne un attiecīgi vai mēs esam par skolotājiem par skolotājiem beigu beigās vai nē.. 

Es bez šaubām aicinu balsot „par” un gribētos redzēt, kā balsos Ābiķa kungs, kā balsos Tabūna kungs, kā balsos pārējie komisijas deputāti.

Paldies jums.

 

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 35, pret – 30, atturas – 23. Priekšlikums nav atbalstīts.

Komentāri


Осталось символов:  4124124