Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


14.11.2007   T. Ždanoka: “Eiropas Komisijai jāpievērš uzmanība minoritātēm un to valodām”

13. novembrī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL) debatēs par Eiropas Komisijas darba programmu 2008.gadam norādīja, ka Eiropas Savienībai ir nepieciešama kopējā politika etnisko minoritāšu tiesību jomā.

EP plenārsēdē Eiropas Komisija prezentēja savu likumdošanas programmu 2008.gadam. Šajā programmā paredzēts izstrādāt stratēģiju brīvības, drošības un justīcijas telpas izveidei, kā arī politiku daudzvalodības jomā.

Tatjana Ždanoka atzīmēja: jaunais Reformas līgums skaidri paredz, ka jāievēro mazākumtautību tiesības. Šajā sakarā ir nepieciešams izstrādāt kopējo Eiropas politiku šajā jomā. Veicinot daudzvalodību, nedrīkst aizmirst par to, ka ES eksistē ne tikai oficiālas, bet arī reģionālas un minoritāšu valodas, kurām tāpat jāsniedz atbalsts.

EP deputāte piedāvāja ieviest jaunu Eiropas pilsonības jēdzienu, kurš aptvertu ne vien ES dalībvalstu pilsoņus, bet arī citus pastāvīgus iedzīvotājus. Debates par Eiropas pilsonību atkal kļūst aktuālas sakarā ar Reformas līguma ratifikācijas procesu.

 

EP deputātes Tatjanas Ždanokas birojs

Komentāri


Осталось символов:  4124124