Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


22.11.2007   V.Buzajeva un V.Buhvalova runas apspriežot likumprojektu "Grozījums Ieroču aprites likumā"

 

Cienījamais Prezidij! Dāmas un kungi!

 

PCTVL frakcija piedāvā izsvītrot no Latvijas likumdošanas kārtējo nesamērīgo un netaisnīgo ierobežojumu Latvijas nepilsoņiem.  

Ierobežojumi nepilsoņiem attiecība par pieeju ieročiem tika ieviesti vēl 1993. gadā. Argumentācija bija tāda, ka mēs varam pilnībā uzticēties tikai valsts pilsoņiem. Un šī argumentācija darbojās tikai līdz 2004. gada aprīlim, kad pieeja ieročiem tika atļauta ārvalstniekiem - ES dalībvalstu un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņiem. Pēc tam nekāda, uzsveru, nekāda argumentācija aizliegt nepilsoņiem to, kas ir atļauts ārzemniekiem, vairs nedarbojas.

Ierobežojumi nepilsoņiem iegadāties un turēt ieročus liecina par to, ka nepilsoņi apriori tiek pasludināti par potenciāli bīstamiem valstij. Tas neatbilst nedz realitātei, nedz oficiālai sabiedrības integrācijas programmai, nedz sabiedrības integrācijas jaunajai koncepcijai.

Vēl vairāk, vēsturē pats raksturīgākais šādu savstarpējo sabiedrisko attiecību  analogs ir attiecības starp brīvajiem spartiešiem (pilsoņiem) un helotiem (vergiem), kuras pastāvēja senajā Grieķijā pirms  2500 gadiem.

Pēc 2004. gada aprīļa, precīzāk būtu teikt, pat, ka saskaņā ar esošo likuma redakciju, iedzīvotāji tika sadalīti trijās grupās: okupanti -saimnieki vai ES dalībvalstu pilsoņi, kolaboranti – kalpi vai Latvijas pilsoņi, un vergi, jeb Latvijas nepilsoņi.

Sen jau ir pienācis laiks apbedīt šo sabiedrības modeli un pielīdzināt Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju tiesības ārzemnieku – ES dalībvalstu pilsoņu tiesībām.

Par nobalsoja 19 deputāti? pret - 54, atturējās - 1.

 

V.Buhvalovs.

 

Cienījamais Prezidij! Dāmas un kungi!

 

PCTVL frakcija piedāvā izlīdzināt Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju un ārvalstnieku tiesības attiecībā uz darījumiem ar ieročiem.

Gribētos atgādināt, ka saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem, viena trešdaļa no Latvijas nepilsoņiem ir piedzimuši Latvijā, un pārējām divām trešdaļām nepilsoņu vidējais uzturēšanās stāžs Latvijā ir četrdesmit, atkārtošu, četrdesmit gadi !

Priekšrocības tirgoties, kas tiek dotas ārzemniekiem salīdzinājumā ar valsts iedzīvotājiem, ir raksturīgas kolonijām. Latvija taču nav Namībija, bet ir brīva Eiropas valsts! Mēs tomēr uzskatām, ka šeit zālē sēdošie pārsvarā ir Latvijas patrioti, un Saeimas vairākums ir gatavs izsvītrot no likuma šo kaunpilno ierobežojumu.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124