Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


22.11.2007   J.Pliners: Vislabāk būtu, ja cienījamie deputāti no „Jaunā laika” atsauktu savu pieprasījumu ministrei Baibai Rivžai „Par plānoto reorganizāciju valsts valodas politikas īstenošanas administratīvajās struktūrās”

 

J.Pliners (PCTVL frakcija).

Cienījamais priekšsēdētāj! Godātie deputāti!

Daudzreiz mēs atbalstām „Jaunā laika” nu, piemēram, ekonomiskus priekšlikumus likumiem vai likumprojektiem, bet šis jautājums ir pavisam cits. Tikko šeit deputāts Dobelis raudāja, ka valsts valodai, latviešu valodai, draud izmiršana. Paldies Dievam, tas tā nav un nav ko raudāt. Likums aizstāv valodu, latviešu valoda ir viena no diviem simtiem stiprākajām jeb lielākajām valodām pasaulē. Runā latviešu valodā gandrīz miljons 700 000 cilvēku. Apdraud valodu, vismaz tā valodnieki, zinātnieki uzskata, ja runā mazāk par miljonu vai miljons un mazāk. Bet runa iet par kaut ko citu.

Patiešām, izlasot „Dienā”, ka Izglītības un zinātnes ministrija plāno slēgt, aizvērt, likvidēt Valsts valodas departamentu, „Jaunā laika” deputāti uzrakstīja savu pieprasījumu. Es domāju… es to varu saprast, katrai partijai ir nepieciešama popularitāte, PR un attiecīgi arī šī partija par to rūpējas, lai gan pietiktu ar jautājumu Izglītības un zinātnes ministrijai. Bet es arī gribu apliecināt Putniņa kunga vārdu patiesību, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija noklausījās ministrijas pārstāvjus, tie apgalvoja, ka neviens neplāno šo departamentu likvidēt. Cits jautājums, ka, ja es pareizi sapratu, departamentā strādā tikai 3 cilvēki. Man ir sakari ar skolām, skolās šo departamentu nejūt vai… šā departamenta darbību nejūt un es pasvītroju, ka Valsts valodas departamentā darbojas trīs darbinieki. Piemēram, Satura un eksaminācijas centrā, kurš strādā šīs ministrijas paspārnē, strādā 81 darbinieks. Valsts valodas departamentā – 3 un es nedomāju, ka viņi strādā labi. Pāris mēnešus atpakaļ vēl šo departamentu vadīja cilvēks pēc izglītības krievu filologs un pēc darbības gadus 30 viņš nodarbojās kā finanšu revidents izglītības sistēmā, pirms tam strādāja gadus trīsdesmit. Bet jebkurā gadījumā departamentam jāstrādā labāk un likvidēt viņu neviens netaisās.

Un tāpēc vislabāk būtu, ja cienījamie deputāti no „Jaunā laika” atsauktu vispār savu pieprasījumu, citā gadījumā es aicinu balsot „pret” tāpēc, ka neviens netaisās šo departamentu likvidēt.

Paldies.

Komentāri


Осталось символов:  4124124