Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


11.12.2007   PCTVL piedāvā nodrošināt arodbiedrību likumprojektam par Saeimas atlaišanu pilnvērtīgu izskatīšanu Saeimas plenārsēdē

Saeimas frakcija „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalsta arodbiedrību likumprojektu, kas paredz iespēju atlaist Saeimu ar tautas nobalsošanu. Šo ideju ir atbalstījis Satversmes tiesas priekšsēdētājs un tā atbilst vēlētāju lielākās daļas vēlmei. Bez šaubām, jau šoziem vēlēšanu iecirkņos tiks savākti Satversmē paredzētie 10% parakstu, un Prezidents iesniegs likumprojektu izskatīšanai Saeimā.

Ņemot vērā vēlētāju viedokli,  jau 18. oktobrī PCTVL frakcija iesniedza izskatīšanai Saeimā analoģisku likumprojektu. Pēc Saeimas Kārtības rullī paredzētās  uzstāšanās «par» (deputāts Jakovs Pliners) un uzstāšanās «pret» (deputāts Juris Dobelis) likumprojekts ar balsu vairākumu tika noraidīts pat bez tā apspriešanas Saeimas komisijās. Diemžēl, šāda vienkāršota procedūra ir paredzēta arī tā likumprojekta izskatīšanai, kuru Saeimā iesniedz vēlētāji.  

PCTVL frakcija piedāvāja grozījumus Saeimas Kārtības rullī, kas paredz pilnvērtīgu to likumprojektu apspriešanu, kurus iesniedz vēlētāji. Gadījumā, ja grozījumi tiks pieņemti, katram deputātam tiks dota iespēja laikā līdz 15 minūtēm paust savu viedokli par šādu likumprojektu, un vēlētājiem būs iespēja argumentēti spriest par katras frakcijas attieksmi pret tautas izvirzīto iniciatīvu.

Mūsu frakcija iesniedza savus priekšlikumus atklātajam likumprojektam – grozījumiem Saeimas Kārtības rullī, kuri paredz deputātu algu iesaldēšanu. Tas tika darīts ar sekojošu nolūku:

Pirmkārt, saskaņā ar Kārtības rulli,  grozījumu iesniegšana jau atklātajam likumprojektam padara par iespējamu katram deputātam tos pilnvērtīgi apspriest.

Otrkārt, Saeima jau pieņēma lēmumu par grozījumu Kārtības rullī galīgo izskatīšanu 13. decembra plenārsēdē, kas izslēdz iespēju tīšuprāt novilcināt lēmumu par arodbiedrību priekšlikuma izskatīšanas kārtību.

Treškārt, Saeimas valdošajam vairākumam tiek atņemta iespēja atpirkties no velētājiem, sniedzot tiem kā kompensāciju lētu dāvanu – deputātu algu iesaldēšanu. Tanī  pat laikā valdošās elites pārstāvjiem tiek dota iespēja demonstrēt savu patieso attieksmi pret vēlētāju konstitucionālām tiesībām kontrolēt deputātu rīcību.

Komentāri


Осталось символов:  4124124