Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


11.12.2007   PCTVL V kongresa rezolūcija

1. 2007. gada rudenī mēs kļuvām par ievērojamu protestu pret valdības politiku aculieciniekiem un dalībniekiem. Pirms tam pārsvarā neapmierināti bija valsts maznodrošinātie iedzīvotāji. Tomēr viņu noskaņojumu bija viegli ignorēt, manipulējot ar priekšvēlēšanu tehnoloģiju palīdzību un uzturot sabiedrībā pretkrievisko histēriju. Šoruden notikušie protesti jau atspoguļo „vidusšķiras” neapmierinātību. Pie tās pieder cilvēki, kuru dzīve pēdējo gadu laikā sāka nokārtoties, bet viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos apdraud augsta inflācija, bezprecedenta cenu un komunālo pakalpojumu tarifu pieaugums, kreditēšanas noteikumu pasliktināšanās, transporta infrastruktūras atpalicība. Pastāvīgi domājošie cilvēki sāka uzdot jautājumus: «Kā valdība tērē mūsu nodokļus?», «Kādēļ netiek risinātas medicīnas, izglītības un transporta problēmas?». Valdība ilgstoši ignorēja šo neapmierinātību, uzstājot, ka ir pareizi tērēt finansiālos līdzekļus, ieguldot tos pompozos megaprojektos, un lika šķēršļus korupcijas iegrožošanai. Rezultātā notiek tas, ko varētu nosaukt par «vidusšķiras sacelšanos» – tauta totāli atsakās uzticēties varas pārstāvjiem.

 

2. Partijas PCTVL kongress notiek Latvijas valdības maiņas priekšvakarā. Iespējams, ka tiks sastādīts jauns Ministru kabinets, kura sastāvā ieies visas piecas Saeimā pārstāvētās latviešu partijas. Jaunā valdība strādās apstākļos, kad sabiedrībā dominē izteikta neapmierinātība un neuzticēšanās valsts institūcijām. Visu latviešu partiju apvienošanās vienā valdība galīgi iznīcinās cerības uz to, ka šajās partijās atrodas cilvēki, kuri ir spējīgi būt par alternatīvu korumpētajai varai. Ja opozīcijas partija «Jaunais Laiks» piekritīs strādāt valdībā, kuru kontrolē tās galvenais pretinieks – «Tautas Partija», tad tā riskē zaudēt sabiedrības uzticēšanās paliekas.

 

3. Labējo partiju atteikšanās no konsultācijām par jauno valdību ar abām krievu partijām signalizē sabiedrībai par to, ka Latvijā etnokrātija vēl joprojām ir spēcīga. Šāda labējo partiju uzvešanās mūs nepārsteidz, un mēs neceram uz to, ka tās drīzumā un brīvprātīgi pārorientēsies. Tomēr mēs paužam cerību, ka Latvijas pilsoniskā sabiedrība, tie latviešu partiju, masu mediju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kuriem piemīt veselais saprāts, un kuri organizēja protesta akcijas šoruden, mainīs savu attieksmi pret sadarbību ar savējiem krievu līdzpilsoņiem. Bez šādas sadarbības neviens mūsu valstī nespēs apturēt korupciju un mainīt sociālās attīstības prioritātes. Cīņas laikā par 2008. gada budžeta ievirzi mūsu partija ieguva pozitīvu sadarbības ar arodbiedrībām pieredzi. Mēs esam gatavi attīstīt šādu sadarbību ar visiem sabiedrības veselajiem spēkiem.

 

4.  2007. gada rudens politiskā krīze demonstrēja apvienības «Saskaņas Centrs» taktikas kļūdainību. Ja PCTVL ar masu protesta akciju palīdzību centās piespiest varas pārstāvjus atzīt krievu kopienas pastāvēšanu un tās intereses, tad «Saskaņas Centrs» centās pārliecināt latvisko eliti par savu absolūto lojalitāti. Mūsu taktika nav novedusi pie krasa situācijas lūzuma, bet aizturēja uzbrukumu krievu kopienas vitālajām interesēm. «Saskaņas Centram» izdevās pārliecināt nacionālistus savā lojalitātē, tomēr tas netuvināja šo apvienību varai. Latviskā politiskā elite, neskatoties pat uz politiskās, ekonomiskās un demogrāfiskās sistēmas krīzes draudiem, nebija spējīga atteikties no politiskās konkurences mākslīgas ierobežošanas.  Labējos nevar uzvarēt, demonstrējot „labu uzvedību”, viņi ciena vienīgi spēku.    

5. Sistēmas krīzes apstākļos PCTVL uzskata par nepieciešamību organizēt nacionāla mēroga kampaņu pret monopolistu diktātu, kuri, sistemātiski paaugstinādami tarifus un cenas, stimulē inflācijas pieaugumu. Lai apturētu inflāciju, nepieciešams tikt skaidrībā ar veselas virknes uzņēmumu efektivitāti, kā arī ar cenu un tarifu pamatotību. Nepieciešams uzsākt izmeklēt valdošo partiju pārstāvju darbību valsts un pašvaldību uzņēmumu padomēs. Cīņa par taisnīgām cenām un pamatotiem tarifiem ir viens no galvenajiem PCTVL darbības virzieniem tuvākajā laikā. Līdz ar to partija PCTVL ir un paliek par Latvijas krievu kopienas pārstāvi un turpinās aizstāvēt krievvalodīgo iedzīvotāju intereses, tai skaitā arī tiesības uz izglītības iegūšanu dzimtajā valodā.

 

6. Mēs atbalstām to, ka LR Satversmē tiks ieviesti nolikumi par velētāju tiesībām atstādināt Saeimu. Tomēr radikāla Saeimas atjaunošanās nav iespējama bez priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu izmaiņām. Nepieciešams izskaust iespēju „skalot smadzenes” vēlētājiem ar masveida reklāmas palīdzību elektroniskos masu saziņas līdzekļos.  

 

 

 

2007. gada 2. decembrī, Rīgā

Komentāri


Осталось символов:  4124124