Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


13.12.2007   Vladimira Buzajeva runa, aizstāvot Jura Sokolovska grozījumu likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem"

Apspriežamais PCTVL priekšlikums attiecas uz informācijas atklātumu pamatojot tarifu paaugstināšanu. Kā redzat, atbildīgā komisija to noraidīja. Un tā nav nejaušība.

Pašreiz pie mums tiek paaugstināti gandrīz visi tarifi : gāzes, elektrības, dzīvokļu apkalpošanas, braukšanas sabiedriskajā transportā tarifi. Vēl būtu lietderīgi ieviest asaru nodokli, kura likmei piemīt īpašība pašai par sevi paaugstināties līdz ar pavalstnieku dzīves apstākļu pasliktināšanos. Vai nu  elpošanas tarifu, lai galīgi nosmacētie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi pilnā sastāvā pamestu valsti un emigrētu uz Īriju.

Nesen Juridiskajā komisija mēs izskatījām veselu virkni priekšlikumu no mūsu  „liberālīsimusa” Godmaņa kunga. Šo priekšlikumu būtība ir steidzami daudzkārt paaugstināt soda naudas par braukšanu bez biļetes. Kā pirmais šajā sērijā bija eksotiskais priekšlikums paaugstināt soda naudu par lidošanu bez biļetes  lidmašīnā. Tomēr, ticiet man, par trolejbusiem un tramvajiem tur arī bija rakstīts. Drīzumā tā arī būs – par braukšanu trolejbusā ar biļeti – viens lats, par braukšanu bez biļetes – simts latu! Un ja vēl desmitkārtīgi paaugstināt autostāvvietu tarifus, tad tiks atrisināta ielu sastrēgumu problēma, un varēs būtiski ieekonomēt uz Dienvidu tilta būvēšanas rēķina.

Bet tie neapzinīgie pilsoņi un nepilsoņi šo politiku, kuru īsteno cita citu nomainošās partijas un valdības, neizprot. Lūk, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības asociācija pieteica piketu 18. decembrī pulksten 12.00 pie ieejas Rīgas domes ēkā. Viņi ir neapmierināti ar to, ka ieplānota sabiedriskā transporta biļetes cenas paaugstināšana līdz 40 santīmiem. Nu, un kā tas ir redzams no atbildīgās komisijas rezumējuma attiecībā par PCTVL priekšlikumu, neviens viņiem to izskaidrot arī negrasās. Tā teikt, ja es esmu priekšnieks, tad tu esi muļķis. Lūk, arī visa informācija.

Cienījamie rīdzinieki un galvaspilsētas viesi! Vai gadījumā Jūs negrasāties 18. decembrī pulksten 12.00 apmeklēt Rīgas domi? Toties es noteikti turp došos.

Komentāri


Осталось символов:  4124124