Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


19.12.2007   13. decembrī Saeima pieņēma četrus PCTVL frakcijas grozījumus

2007. gada 13. decembra plenārsēdē deputāti atbalstīja četrus PCTVL piedāvātos grozījumus dažādiem likumiem.

Tika pieņemts Jura Sokolovska grozījums Likumam par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem. Tagad uzņēmumiem, kuri paaugstina savus tarifus, ir pienākums publicēt  tarifu pamatojumu savās Interneta mājas lapās.

Saeima atbalstīja arī citu Jura Sokolovska grozījumu Likumam par energoefektivitāti.  Saistībā ar Eiropas Savienības jaunajām prasībām Latvijā parādīsies speciāli energoauditori, kuri pārbaudīs ēku energoefektivitāti. Sokolovska kungs piedāvāja, lai sertifikātos, kurus izdos šādi auditori, saīsinātā veidā tiktu doti norādījumi, kā uzlabot energoefektivitāti. Pretējā gadījumā  audits kļūs par formalitāti, kas nesatur sevī nekādu pamatojumu un lēmumu gadījumā, ja ēka netiks atzīta par energoefektīvu.

Tika pieņemti arī divi Vladimira Buzajeva grozījumi. Pateicoties vienam no tiem, tagad strādājošie ieslodzītie pilnā apmērā saņems visu nopelnīto summu. Līdz šim daļa ieslodzīto algas tika ieturēta cietuma apsardzes uzturēšanai. Deputāti atbalstīja arī citu Buzajeva kunga priekšlikumu izsvītrot no Ministru Kabineta iekārtas likuma visus tos punktus, kas dod valdībai tiesības Saeimas brīvdienu laikā pieņemt noteikumus, kuriem piemīt likuma spēks. Šis ir redakcionāls grozījums, jo no LR Satversmes teksta šādas Ministru kabineta tiesības jau ir izsvītrotas.

Komentāri


Осталось символов:  4124124