Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


11.03.2010   PCTVL aizstāv hipotekāro kredītņēmēju tiesības

Cienījamie kolēģi deputāti!

 

            Mums visiem jau sen zināms, ar kādām grūtībām saskārās daudzi tūkstoši mūsu valsts iedzīvotāji, kuri bija ņēmuši hipotekāros kredītus, lai iegādātos pirmo mājokli. Jau vairāk nekā gadu situācija turpina aizvien pasliktināties, bet no Saeimas puses vēl nav veikti nekādi konkrēti pasākumi, lai aizsargātu apzinīgus aizņēmējus. Apzinīgie  kredītņēmēji ir tie ļaudis, kuri savulaik bija ņēmuši bankās kredītus, lai iegādātos pirmo un vienīgo mājokli, un kuri bija regulāri izmaksājuši gan kredītmaksājumus, gan kredītprocentus.

            Pēc tam valstī bija krasi mainījusies finansiāli ekonomiskā situācija.Sākās vissmagākā krīze, kura vēl nezin kad beigsies, neskatoties uz dažu politiķu, kas tieši saistīti ar šīs krīzes rašanos,  optimistiskajām prognozēm. Daudziem godīgiem kredītņēmējiem (aizņēmējiem?) krasi pazeminājās darba algas, vēl daudzi no tiem kļuva par bezdarbniekiem.

Patlaban jau bankas sāka «izgriezt rokas». Tās aicina šādus cilvēkus uz pārrunām un sakarā ar cilvēka finanšu stāvokļa pasliktināšanos, paaugstina kredītlikmes. Tā jau ir klaja ne ar ko nepamatota bezkaunīga patvaļa. Cilvēku ienākumi jau tā pazeminājās, un tai vietā, lai palīdzētu kredītņēmējam un pazeminātu kredītmaksājuma apmēru un pagarinātu kredīta atmaksāšanas termiņus, bankas nodarbojas ar to, lai tieši novestu daudz nabadzīgāk kļuvušos ļaudis līdz bankrotam.

Valstij Saeimas personā ir pienākums iejaukties šajā situācijā un aizliegt bankām paaugstināt kredītprocentus apzinīgajiem kredītņēmējiem. Pretējā gadījumā, valsts faktiski palielinās bezpajumtnieku skaitu, jo šos cilvēkus izliks no mājokļiem uz ielas.

Aicinu Jūs atbalstīt mūsu grozījumu.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124