Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


23.03.2010   Dombrovskis tikās ar PCTVL frakcijas vadību

22. martā  partijas Jaunais Laiks vadība tikās ar Saeimas PCTVL frakcijas deputātiem. Partiju Jaunais Laiks tikšanās laikā pārstāvēja valsts Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis, JL Valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un JL Saeimas frakcijas līderis Dzintars Zaķis. PCTVL frakciju pārstāvēja frakcijas priekšsēdētājs Jakovs Pliners un frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Sokolovskis. 

Kā atzīmēja PCTVL deputāti, par svarīgu tikšanās rezultātu kļuva tas, ka diviem politiskajiem spēkiem izdevās nodibināt savstarpējo komunikāciju un atrast saskarsmes punktus tādos jautajumos, kā cīņā pret korupciju un valsts aparāta reformēšanas - pirmām kārtām, ministriju skaita samazināšanas - nepieciešamība.  

Tā,  Jaunā Laika pārstāvji paziņoja, ka viennozimīgi tiks likvidēta Reģionālās attīstības ministrija. Šī mākslīgā veidojuma funkcijas dublē daudzi citi resori, un šīs munistrijas likvidācijai var būt pozitīvs fiskālais efekts. 

Vēl PCTVL deputāti piedāvāja apspriest jautājumu par Izglītības ministrijas un Kultūras ministrijas apvienošanu, kā arī par Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas apvienošanu. Šos variantus valdība arī aplūko, tomēr gadījumā, ja pēdējās divas ministrijas tiks apvienotas, pastāv risks , ka paliks nerealizētas tās reformas sociālajā jomā, kuras nepieciešams īstenot.  

Partijas Jaunais laiks vadība piekrita PCTVL frakcijas viedoklim par to, ka nepieciešams padarīt tarifu par komunālajiem pakalpojumiem aprēķinus caurskatāmus visiem valsts iedzīvotājiem.  Drīzumā Ekonomikas ministrijai būtu jāizstrādā savi priekšlikumi, kuri aizliegs uzņēmumiem monopolistiem slēpt savu tarifu aprēķinus no sabiedrības pārstāvjiem. 

Savukārt, premjerministrs Valdis Dombrovskis solīja, ka šogad Saeimā netiks iesniegti nekādi priekšlikumi, kas varētu nest pārmaiņas sociālajā sfērā vai nodokļu politikā. Viņš uzsvēra, ka valdības uzdevums šobrīd ir atturēt Saeimu no priekšvēlēšanu populisma, un minēja Ukrainas piemēru, kur pirmsvēlēšanu drudzī tika pieņemts liels skaits grozījumu, kas bija pretēji SVF rekomendācijām. Rezultātā SVF pārtrauca savu sadarbošanos ar Ukrainu un  sašaurināja sava atbalsta programmas, kas noveda pie kredītreitingu krišanās un ekonomikas katastrofālās lejupslīdes valstī. 

Izejot no tikšanās galarezultātiem, PCTVL un Jaunā Laika frakciju deputāti vienojās par sadarbību un saustarpējo atbalstu jautājumos, kas attiecas uz cīņu pret korupciju.

 

Foto: Žanna Kareļina

Komentāri


Осталось символов:  4124124