Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


29.03.2010   Pašvaldību darbība kļūs daudz caurredzamāka

25. martā Saeima pieņēma grozījumus Pašvaldību likumā. Pieņemtajā likuma redakcijā atbalstīts PCTVL frakcijas grozījumu komplekss, kas padarīs pašvaldību pieņemamos lēmumus un noteikumus daudz atklātākus un pieejamākus iedzīvotājiem.

Jau tagad, saskaņā ar likumu, jebkuram iedzīvotājam ir tiesības pieprasīt vietējās pašvaldības domes sēdes lemumu vai protokolu. Tomēr realitātē šāda izraksta saņemšana parasti pārtop par birokrātisku problēmu: nākas rakstīt iesniegumus, nākt personiski, gaidīt, bet kādreiz pat maksāt.

Pēc PCTVL frakcijas grozījumu stāšanās spēkā, pašvaldībām būs pienākums publicēt savās mājas lapās Internetā visu sēžu lēmumus, protokolus un darba kārtības, kā arī noteikumus, kas regulē pilsētas dzīvi – tādus, kā noteikumi par licenču tirdzniecībai, teritoriju sakopšanai un privātpārvadājumiem izdošanu, par atļauju zemesgabalu apbūvei un pārplānošanai izdošanu, nolikumi par pašvaldību darbinieku darba apmaksu un citi.

PCTVL uzskata, ka efektīvā cīņā pret korupciju noteicošo lomu spelē informācijas pieejamība un atklātība.  Būdami pārliecināti, ka pieņemtie lēmumi nekad nekļūs zināmi sabiedrībai, politiķi var mierīgi pieņemt korupcionārus lēmumus, kas ir pretēji iedzīvotāju vitālām interesēm. Bet atbalstītie grozījumi liks galu šāda veida praksei pašvaldībās.

«Pašvaldību lēmumu projektu publicēšana ļaus gan sabiedriskajām organizācijām, gan atsevišķiem iedzīvotājiem ietekmēt tos lēmumus, kas tiek pieņemti viņu pilsētā,» - uzsvēra PCTVL Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Sokolovskis.

Derētu atzīmēt, ka  21. gadsimtā aizvien lielāku lomu korupcijas novēršanā spēlē Internets, tādēļ nepieciešams dot iedzīvotājiem maksimālas iespējas ar Interneta palīdzību kontrolēt valsts un pašvaldību struktūru darbu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124