Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


09.04.2010   PCTVL nepieļaus Dombrovska valdības krišanu

Frakcija PCTVL uzskata, ka politiskā pauze, kas iestājusies pēc Tautas partijas bēgšanas no valdības ir pārāk ievilkusies.

Mēs uzskatām, ka finansiāli – ekonomiskās krīzes apstākļos un ņemot vērā to īso brīdi, kas atlicis līdz Saeimas vēlēšanām, patreizējās valdības krišana nav lietderīga un var novest tikai pie negatīvām sekām. Ministru kabineta krišana var izsaukt politisko nestabilitāti, negatīvu starptautisko kreditoru reakciju, tālāku Latvijas kredītreitingu samazināšanos un kā sekas tam visam- valsts nespēju segt iekšējās parādsaistības. Tas savukārt nozīmē, ka var tikt apdraudēta pensiju, pabalstu un budžeta sektorā strādājošo algu izmaksa.

Dombrovska valdība nav ne labāka, ne sliktāka par tām valdībām, kas atradās pie varas pēdējos gados. No pašreizējā labējā Saeimas vairākuma nav iespējams izveidot principiāli jaunu valdību.

Lai mainītu varas prioritātes virzienā uz veselo saprātu, vienlīdzību un ekonomikas attīstību, ir nepieciešams kardināli mainīt Saeimas sastāvu un tas būs iespējams tikai oktobra vēlēšanu rezultātā.

Savā laikā frakcija PCTVL nebalsoja par Dombrovska kabinetu, taču šodien, šajā visai Latvijas sabiedrībai smagajā brīdī, mēs nepieļausim tehniskās mazākuma valdības krišanu. Mēs aicinām visus politiskos spēkus pārtraukt politiskās spekulācijas pa šo tēmu un koncentrēties reālu problēmu risināšanai.

 

PCTVL Saeimas frakcijas priekšsēdētājs  Jakovs Pliners

 Komentāri


Осталось символов:  4124124