Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


15.04.2010   PCTVL ierosina izskatīt likumprojektu „Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu Latvijā”

Sēdes vadītājs.

Balsosim par darba kārtības izmaiņām, iekļaujot tajā likumprojektu „Par Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāju statusu Latvijā”. Par – 23, pret – 59, atturas – 1. Darba kārtība nav grozīta.

Bet iesniedzēji saskaņā ar Kārtības ruļļa 144.panta pirmo daļu lūdz vārdu, lai uzstātos ar balsojuma motivāciju.

Vārds deputātam Vladimiram Buzajevam.

 

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Es balsoju „par” likumprojekta iekļaušanu darba kārtībā, tāpēc ka bija palikusi iespēja vēl līdz 9.maijam pieņemt likumu par to Latvijas varoņu statusu, kuri nodrošināja uzvaru pār nacismu.

Nevajadzētu domāt, ka visi pirmskara Latvijas pilsoņi karoja vienīgi Waffen SS leģionā. Sarkanās armijas 130.strēlnieku korpuss bija cilvēka cienīga alternatīva šim nacionālajam kaunam. Es uzskatu, ka Latvijai jau sen ir pienācis laiks pārstāt kultivēt savu īpaši sagrozīto un perverso vēstures variantu un ir jāpievienojas pārējai civilizētajai pasaulei. Likumprojekts paredz piešķirt lielākas tiesības pašvaldībām noteikt Otrā pasaules kara antihitleriskās koalīcijas cīnītāja statusu. Un tas ir pareizi. Tur, kur bija uzvarējuši veseli spēki, kuru apziņa nav noslogota ar vēstures variantu, kas mantots no doktora Gebelsa, tur viņām jādod tiesības pašām lemt par to, kas ir varoņi, bet kas – nacistiskie noziedznieki. Būtu jāpiebilst, ka neatkarīgi no tā, kā Saeima nobalsos par šo likumprojektu nākamnedēļ, pašvaldībām vienmēr paliks izvēles brīvība. Un es aicinu savus bijušos kolēģus Nilu Ušakovu un Aleksandru Bartaševiču līdz 9.maijam piešķirt no Rīgas un Rēzeknes budžetiem finanšu līdzekļus organizācijām, kuras pārstāv antihitleriskās koalīcijas karavīrus un nacisma upurus. Lūdzu Nilu un Aleksandru ņemt vērā, ka organizācijām, kuras pārstāv vēl nesakautos nacistus, jau ir piešķirti līdzekļi no valsts budžeta. Paldies par uzmanību.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124