Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


15.04.2010   PCTVL deputāta Jura Sokolovska tiektais apspriežot Likumprojektu „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā”

J.Sokolovskis (PCTVL frakcija).

Labdien, godātie kolēģi! Kāpēc parādījās mans priekšlikums? Protams, otrajā lasījumā bija pieņemts priekšlikums, kurš daļēji atrisina situāciju, kurā valsts uzņēmumi atrodas tādā interesantā situācijā, kad viņi var neteikt, kādas algas principā viņi izmaksā, kādu politiku viņi veic, un principā tas ir tāds ļoti noslēpumaina politika.

Tagad mēs saņēmām informāciju, diemžēl ne no valdības, ne no šiem valsts uzņēmumiem, bet diemžēl no hakeriem. Un es uzskatu, ka šāda situācija nav pieļaujama, jo valsts uzņēmumi pieder valstij, pieder Latvijas tautai un īpašniekam ir tiesības zināt, kādas algas maksā šajā valsts uzņēmumā. Protams, šādai pozīcijai varētu būt pretargumenti. Viens no šiem pretargumentiem varētu būt, ka šie uzņēmumi darbojas tirgus apstākļos un principā par šīm algām varētu uzzināt konkurenti, tas varētu kaitēt šim uzņēmumam. Bet, godātie kolēģi, lielākā daļa no šiem uzņēmumiem ir monopolisti un viņi nekonkurē ne ar vienu.

Otrs aspekts. Daudzie menedžeri, kuri tagad redzēja hakera NEO publiskotus sarakstus, tātad vēl viena pozīcija, ka tagad pārvilinās kādu speciālistus no valsts uzņēmumiem privātajā sektorā. Un tagad tādējādi valsts uzņēmumi zaudēs vērtīgus speciālistus. Bet mani paziņas, kuri strādā privātajā sektorā un diezgan labi atalgotos amatos, viņi tagad pēc šīs hakeru... pēc informācijas publiskošanas viņi pateica: ko es daru privātajā sektorā? Labāk es iešu uz valsts uzņēmumiem un saņemšu divreiz lielāku algu. Tātad nekādas tādas bažas par to, ka labie speciālisti aizies no valsts uzņēmumiem, nu diez vai tas notiks.

Trešais aspekts. Nu tagad šie dati ir publiskoti. Nu nenotika nekāda zemestrīce, nenotiek nekas ārkārtējs... un tagad valsts uzņēmumi nezaudē savu konkurētspēju... tikai sabiedrība uzzināja, kādas algas ir šajā sektorā.

Tātad es gribu pievērst uzmanību jūsu tai redakcijai, kura bija pieņemta otrajā lasījumā. Daļēji šai informācijai... šajā priekšlikumā ir piedāvāts, ka šo informāciju publiskos, bet ar izņēmumiem. Ja valsts saņēma Eiropas Savienības līdzekļus, valsts līdzekļus... kapitālsabiedrība izveidota, lai piedalītos pašvaldības autonomo funkciju pildīšanai, un tā tālāk. Bet manuprāt šie izņēmumi nav vispār vajadzīgi, jo... Nu, pieņemsim. „Latvijas Valsts meži”. Tātad „Latvijas mežiem” pieder gandrīz puse no Latvijas mežiem vispār. Tātad šim uzņēmumam, šai kapitālsabiedrībai tiek dots milzīgs resurss. Tātad viņi pārvalda valsts mežus, tātad Latvijas iedzīvotāju... tas ir Latvijas iedzīvotāju īpašums.

„Latvenergo”. Piemēram, HES kaskādes un citas ražotnes. Tās arī bija uzbūvētas uz nodokļu maksātāju naudas. Un īpašniekam ir tiesības zināt, kādā veidā, kāda algas politika ir šajā uzņēmumā.

Līdz ar to mans piedāvājums ir atbalstīt šo manu priekšlikumu un paplašināt to uzņēmumu loku, kuri publisko savas mājaslapā atalgojumu un līdz ar to mēs piedāvājam padarīt šo algu politiku mūsu valstī un valsts kapitāluzņēmumos caurspīdīgāku.

Paldies par uzmanību.

Komentāri


Осталось символов:  4124124