Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


15.04.2010   PCTVL: Saeimu šķeļ attieksme pret korupciju

Neskatoties uz iepriekš dotajiem solījumiem, daļa Saeimas frakciju aizklātā balsojumā ar vēlēšanu zīmēm izgāza J.Maizīša apstiprināšanu Ģenerālprokurora amatā. Šis kaunpilnais balsojums uzskatāmi parādīja, ka Saeima ir sadalīta nevis labējos un kreisajos, bet gan pozīcijā un opozīcijā attieksmē pret tādiem jautājumiem kā cīņa pret korupciju, oligarhu diktāts un tiesiskās kārtības nodibināšana valstī.

Frakcija PCTVL konsekventi atbalstīja Jāņa Maizīša kandidatūru ģenerālprokurora amatam, saistot ar šo cilvēku cerības uz efektīvu cīņu pret korupciju mūsu valstī. Viņa iepriekšējā darbība ģenerālprokurora amatā parādīja, ka J.Maizītis ar godu ir izturējis oligarhu spiedienu un veicinājis pret korumpētiem politiķiem ierosinātu lietu izmeklēšanu. Sabiedrība gaidīja šo balsojumu un nav brīnums, ka iepriekš vairākums frakciju publiski pauda atbalstu Maizīša kandidatūrai. Balsošanas rezultāti daudzus šokēja, taču jāatzīst, ka vēl pirms liktenīgā balsojuma Saeimā bija vērojami sagatavošanas darbi, lai panāktu J.Maizīša kandidatūras neapstiprināšanu. Daži deputāti par katru cenu centās, lai „gan vilki būtu paēduši, gan aitas būtu veselas.”

 Tā triju frakciju - LPP/LC, Tautas partijas un Saskaņas centra deputāti panāca, ka aizklātais balsojums notiek ar vēlēšanu zīmēm, kas deva iespēju daļai deputātu nemanot nobalsot pret Maizīti, laužot savu iepriekš doto solījumu viņu atbalstīt. Aizdomas rada arī tas fakts, ka daži deputāti no partijām, kuras pauda formālu atbalstu Maizīša kandidatūrai, nepiedalījās svarīgajā balsojumā.

Jau iepriekš frakcija PCTVL izplatīja paziņojumu, ka ir gatava atbalstīt J.Maizīti jautājumos, kas saistīti ar cīņu pret korupciju, un mēs ceram, ka Maizīša kunga kandidatūra tiks izvirzīta ģenerālprokurora amatam atkārtoti. Deputātu balsis šodien sadalījās gandrīz vienlīdzīgi un tas nozīmē, ka cīņa vēl nav beigusies.

Komentāri


Осталось символов:  4124124