Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


20.05.2010   PCTVL uzstājas par nacionālo kultūru biedrību atbalstu no pašvaldību un valsts puses

Piedāvātā grozījuma būtība ir ļoti vienkārša – Likumā «Par Latvijas nacionālo un etnisko grupu brīvu attīstību un tiesībām uz kultūras autonomiju» ieviest pienākumu pašvaldībām un valstij atbalstīt nacionālo kultūru biedrības. Atgādināšu, ka nacionālo minoritāšu kultūras attīstību , nacionālās identitātes visās tās izpausmēs saglabāšanu garantē Satversme. Tomēr, Likuma  par nacionālo minoritāšu kultūras autonomiju spēkā esošām normām piemīt tīri deklaratīvs raksturs, un tās neparedz pienākumus pašvaldībām un valstij.

            Ar šādu situāciju samierināties nekādi nevar. Nacionālās identitātes saglabāšanas konstitucionālās garantijas nacionālajām minoritātēm būtu jānostiprina ar saistošām likuma normām. Sakarā ar to, PCTVL frakcija piedāvā attiecīgo normu – valsts un pašvaldības kopīgi ar nacionālajām kultūras biedrībām veido un piešķir pietiekamu finansējumu kultūras pasākumiem. Nacionālo minoritāšu kultūru saglabāšanas problēmu var atrisināt tikai, piedaloties valstij un pašvaldībām. Diemžēl, valsts palīdzība ir visai niecīga, bet daudzas pašvaldības vispār nekādā veidā vai gandrīz nekādi nepalīdz nacionālo kultūru biedrībām.

            Veselā virknē pilsētu un ciematu dzīvo nozīmīgs daudzums krievu iedzīvotāju, tomēr kultūras pasākumi krievu valodā mazajiem bērniem un skolu audzēkņiem, piedaloties šo pilsētu un ciematu pašvaldībām gandrīz netiek rīkoti.

            Šāda prakse ir pretrunā Satversmes garam, tādēļ aicinu Jūs atbalstīt mūsu grozījumu.  

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124