Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


20.05.2010   V.Buzajevs: pielaist darbam Par Valsts ieņēmumu dienesta ierēdni arī nepilsoņus

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Mans priekšlikums ir pielaist darbam Par Valsts ieņēmumu dienesta ierēdni arī nepilsoņus, un to var uztvert kā periodusku atgādinājumu par rasismu, kas valda Latvijā. Manuprāt, dēvēt kaķi par kaķi ir nepieciešams līdz pat tam laikam, kamēr rasistiskie ierobežojumi, kuri ir spēkā 40 procentiem Latvijas mazākumtatutību pārstāvjiem, netiks pilnībā izskausti no Latvijas likumiem.

Šobrīd nepilsoņu skaits sastāda 15,3 % iedzīvotāju. Vecuma grupā no 18 līdz 62 gadiem, no kuras tiek sagaidīta nodokļu maksāšana, patlaban ir  224 tūkstoši nepilsoņu. Tas sastāda 15,5 % no darbspējīgā vecuma personu skaita. Šāda daudz augstāka nepilsoņu daļa nodokļu maksātāju vidū ir izskaidrojama ar to, ka nepilsoņu nepilngadīgo vidū ir tikai 14 tūkstoši, vai tikai 4%. Citiem vārdiem sakot, nepilsoņi ar saviem nodokļiem gan sevi nodrošina, gan vēl papildus uztura tos bērnus, kuri pieder pie sabiedrības daudz elitārākās daļas.

Nodokļu ienākumi tikai 2010. gada pamatbudžetā ir ieplānoti 1,5 miljardu latus , tai skaitā no nepilsoņiem – 230 miljoni. Šādas summas pietiek tam, lai uzturētu, piemēram,  Satiksmes ministriju. Tas nozīmē, dāmas un kungi, ka Jūs zināmā mērā braukājiet jāšus uz nepilsoņu mugurām, pat negrasoties dot viņiem tiesības pilnvertīgi piedalīties nodokļu vākšanā.

Tikai nevajag stāstīt pasaciņas par to, ka nepilsoņiem ir tiesības sajūsmā nodziedāt valsts himnu, iemācīties falsificēto Latvijas vēstures variantu un Satversmes pamatus, kas viņus neaizstāv. Ja naturalizācijas process ir apstājies, tas nozīmē, ka šis mehānisms nav pieņemams 200 tūkstošiem nodokļu maksātāju.

Taisnīguma pēc, derētu atzīmēt, ka nepilsoņi nevar dienēt tikai par Valsts Ieņēmumu dienesta ierēdņiem, bet par darbiniekiem, pēc PCTVL, liekas, pieckārtējās prasības viņi tomēr strādāt var.

Interesanti, ka gan Valsts Ieņēmumu dienesta ierēdņiem, gan darbiniekiem 17. pants uzstāda praktiski vienādas prasības – pārvaldīt latviešu valodu, nebūt sodītiem par tīšiem noziegumiem. Vienīgā būtiskā atšķirība ir tanī, ka ierēdņiem ir obligāta augstākā izglītība, bet darbiniekiem – nav obligāta. Tādēļ tas fakts, ka Valsts Ieņēmumu dienesta darbiniekam tiek aizliegta dienesta izaugsme tikai pamatojoties uz to, ka viņa vecvecmāmiņa pirms 70 gadiem nebija Latvijas pilsone, ir visnaturālākā rasisma izpausme.

Aicinu attīrīt no rasisma pazīmēm kaut vai vienu Latvijas likumu un balsot  «par».

Komentāri


Осталось символов:  4124124