Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


17.06.2010   PCTVL uzstājas par pašvaldību iedzīvotāju tiesību paplašināšanu

Cienījamie kolēģi deputāti!

 

Demokrātijas attīstības process pašvaldībās prasa, lai iedzīvotājiem  tiktu sniegtas daudz plašākas iespējas piedalīties lēmumu sagatavošanā un pieņemšanā. Lai to panāktu pašvaldībās tika izveidotas komisijas, kuru sastāvā ietilpst profesionāļi, kas ir speciālisti dažādos  saimnieciskajos, sociālajos un kultūras jautajumos. Pieņemto lēmumu sekmīgums daudzejādā ziņā ir atkarīgs no iespējas izskatīt alternatīvus viedokļus, pirmām kārtām runa ir par viedokļiem, kurus pauž opozīcijas pārstāvji.

            Atgādināšu, ka pašvaldību komisiju sastāvā var būt iekļauti ne tikai deputāti, bet arī pilsētas vai reģiona pārstāvji, profesionāļi savā nozarē. Daudzās pašvaldībās šādu komisiju sastāvā ir profesionāļi, kuri pārstāv valdošās koalīcijas. Opozīcijas pārstāvji netiek iekļauti komisiju sastāvā. Šāda pieeja nav nekas cits, kā demokrātijas ierobežošana un tiesību izskatīt un apspriest alternatīvus risinājumus tajos vai citos profesionālos jautājumos ierobežošana.

            Pirmām kārtām runa ir par to, lai pašvaldību komisiju sastāvā tiktu iekļauti to opozīcijas sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kas aizstāv denacionalizēto namu iedzīvotaju, kredītņēmēju, maznodrošināto un nacionālo kultūru biedrību intereses.

            PCTVL frakcija piedāvā grozījumu Pašvaldību likumā (Likumā par pašvaldībām?), kas pieprasa, lai pašvaldību komisijās proporcionāli tiktu pārstāvēti to partiju pārstāvji, kas kļuva par vietējo pašvaldību deputātiem.

            Mēs uzskatām, ka attīstība notiek tikai tad, kad pieņemot profesionālos lēmumus, tiek izskatītas alternatīvas iespējas. Patlaban virknē pašvaldību tiek pieņemti lēmumi, kas ir izdevīgi valdošajai koalīcijai, bet nebūt nav izdevīgi šā reģiona iedzīvotājiem. Aicinām atbalstīt mūsu grozījumu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124