Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


27.07.2010   PCTVL uzstājas pret grozījumiem Likumam par nodokļiem un nodevām

26. jūlijā Saeimas ārkārtas sēdē deputāti pieņēma grozījumus Likumā par nodokļiem un nodevām . Šie grozījumi pilnībā aizliedz veikt darījumus izmantojot skaidro naudu vairumtirdzniecībā. Turklāt, tagad visus darījumus, kas skaidrā naudā pārsniedz 1 000 latu apmēru, ir jādeklarē Valsts Ienākumu dienestā (agrāk šāda summa sastādīja 3 000 latu). Tāpat tiek ieviests aizliegums darījumiem skaidrā naudā, ja summa pārsniedz 5 000 latus (agrāk – 10 000 latus). Pēc valdības viedokļa, iepriekšminētie grozījumi Likumā par nodokļiem un nodevām palīdzēs cīnīties ar „ēnas” ekonomiku, jo tiks apgrūtināta iespēja izmantot darījumos „atmazgāto” naudu.  

Saeimas PCTVL frakcijas deputāti uzstājās pret šiem grozījumiem. Viņuprāt, šajā gadījumā runa ir nevis par cīņu pret korupciju, bet gan par galīgu mazā biznesa nožņaugšanu, kurš jau tā ar grūtībām izdzīvo pašreizējos ekonomiskajos apstākļos.

«Komersantiem tiek uzvelts papildu administratīvais slogs, kas novedīs ne tikai pie birokrātijas līmeņa palielināšanās, ber arī pie cenu pieauguma. Sanāk, ka valdība apriori uzskata visus sīkos uzņēmējus par potenciāliem zagļiem un nodokļu nemaksātājiem. No valdošo partiju, kā arī uzņēmēju apvienības  «Par labāku Latviju» (Tautas partija un LPP/LC) pirmsvelēšanu solījumiem izriet, ka viņi visnotaļ atbalsta mazo biznesu, bet šodien viņi vienoti nobalsoja par to, lai mazais bizness Latvijā neattīstītos!» - paziņoja PCTVL deputāts Jakovs Pliners.

Tādus pašus uzskatus pauž arī Tirgotāju Asociācija, tomēr tās viedokli deputāti, kuri nobalsoja par  grozījumiem likumā, neuzskatīja par nepieciešamu pat uzklausīt.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124