Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


29.07.2010   SADARBĪBAS PROTOKOLS starp Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju (LVRA), Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un politisko partiju “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”

Ceturtdien, 29. jūlijā PCTVL līdzpriekšsēdētājs Juris Sokolovskis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis un Latvijas Tūrisma aģentu un operātoru asociācijas valdes priekšsēdētāja Kitija Gitendorfa parakstīja vienošanos par sadarbību starp PCTVL un iepriekšminētajām organizācijām.

Saprasdami cik ārkārtīgi svarīga mūsu valsts ekonomikas attīstībai ir tūrisma nozare, politisko partiju “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) , Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) apvienoja savus centienus un nolēma vienoties par sadarbību, lai  10. Saeimas laikā un turpmāk sasniegtu sekojošus mērķus:

 

1.    Nodrošināt tūrisma nozares ilgtspējīgu attīstību, ierindojot to starp prioritārajām  tautsaimniecības nozarēm.

2.    Realizēt labvēlīgu valsts politiku konsulāro un vīzu jautājumu risināšanā.

3.     Īstenot prognozējamu un tūrisma nozarei labvēlīgu nodokļu politiku, radot pamatu sekmīgai konkurencei Baltijas reģiona ietvaros.

4.    Uzlabot patērētāju tiesību aizsardzības jautājumu tūrisma pakalpojumu jomā risināšanu, nepieciešamības gadījumā paredzot korekcijas valsts likumdošanā.

 

5.    Atbalstīt, t. sk. publikācijās un medijos,   samazinātās PVN
likmes sagalabāšanu (8-10%) viesu mītnēm Latvijā, lai saglabātu konkurētspēju reģionā; pārredzamā nākotnē piemērot samazināto PVN likmi sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem.

 

6.    Sniegt atbalstu starptautiskajai tūrisma izstādei "Balttour", kā nozīmīgākajam ikgadējam tūrisma pasākumam Latvijā, ko jau 17 gadus Rīgā rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA).

 

 

 

Jānis Naglis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents: «Mēs vērsāmies pie PCTVL, tostarp, tāpēc, ka šī partija aktualizēja jautājumu par PVN likmes pazemināšanu viesnīcu pakalpojumiem. Tāpat PCTVL pirmā pievērsa uzmanību jautājumam par rindām Latvijas pārstāvniecībās Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā un citās bijušās PSRS republikās.  Tagad mēs redzam, ka mūsu vēstniecību un konsulātu finansējums ir palielinājies, kas ļāva paātrināt vīzu izdošanu. Rezultāts bija acīmredzams. Tā, tūristu skaits no Krievijas, salīdzinājumā ar  2009. gadu, šogad palielinājās divreiz».

Kitija Gitendorfa, Latvijas Tūrisma aģentu un operātoru asociācijas valdes priekšsēdētāja: «Diemžēl, jautājums, kas saistīts ar vīzām, vēl nav atrisināts līdz galam. Krievijas pilsoņiem nākas gaidīt Latvijas vīzu apmēram 14 dienas. Tanī pat laikā Francijas vēstniecībā Maskavā Francijas vīzu noformē 2 dienu laikā. Piekrītiet man, ka daudzi cilveki izvēlēsies daudz vieglāku ceļu. Taču tūristi varētu atnest mūsu valstij ienākumu, tostarp, uz konsulāro nodevu rēķina. Tādēļ svarīgi apspriest šo jautājumu ar politiskajām partijām. Protams, ir nepieciešami valsts marketings un Latvijas diplomātisko pārstāvniecību finansējuma palielināšana. Mums šī budžeta sadaļa ir daudz mazāka, nekā kaimiņiem – Lietuvai, Igaunijai, Skandināvijas valstīm».

Juris Sokolovskis, partijas PCTVL līdzpriekšsēdētājs, LR 9. Saeimas deputāts: « Vasaras sākumā PCTVL frakcijas deputāti satikās ar Ārlietu ministrijas vadītāju Aivi Roni. Mēs skārām jautājumu par lielajām rindām Latvijas vēstniecībā Maskavā. Aivis Ronis pastāstīja, ka tika nosūtīts pieteikums uz premjerministra vārdu ar lūgumu palielināt Ārlietu ministrijas finansējumu, kas ļautu nosūtīt uz Maskavu papildu darbiniekus. Kā redzam, tas tika izdarīts, kaut gan diemžēl, jau ir pagājuši divi vasaras mēneši... PCTVL uzskata, ka Latvija visai iespējams varētu kļūt par «otro Somiju», caur kuru ar Šengenas vīzu Krievijas pilsoņi apbraukā visu Eiropu. Jo tūrisma attīstība – tie ir ne tikai ienākumi budžetā, bet arī papildu darba vietas».

Foto: Alise Djomina

Komentāri


Осталось символов:  4124124