Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


05.08.2010   Piemiņas tikšanās, kas veltīta traģisko notikumu Dienvidosetijā otrajai gadadienai

2010. gada 8. augustā plkst 11:00 notiks piemiņas tikšanās, kas veltīta traģisko notikumu Dienvidosetijā otrajai gadadienai. Tikšanās vieta: viesnīcas "Monika" konferenču zālē, Rīgā, Elizabetes ielā 21.

Pirms diviem gadiem Latvijas sabiedrības nozīmīgā daļa sniedza morālo, materiālo un politisko atbalstu Dienvidosetijas tautai un atbalstīja Krievijas rīcību, pateicoties kurai bija glābtas daudzu osetīnu dzīvības.

Tajās traģiskajās dienās Latvijā tika organizēts masu mītiņš Dienvidosetijas un Krievijas darbības atbalstam, savākta humanitārā palīdzība Dienvidosetijas bērniem. Latvijas Saeimā  PCTVL frakcijas deputāti izveidoja Dienvidosetijas un Abhāzijas atbalsta grupu, iesniedza likumprojektu par šo valstu atzīšanu. Briselē un Strasbūrā lielu darbu šajā virzienā veica  Eiroparlamenta deputāte no partijas PCTVL Tatjana Ždanoka.

Piemiņas tikšanās laikā pulcēsies cilvēki, kuri pirms diviem gadiem bija organizējuši Dienvidosetijas un Krievijas darbības aizstāvot šo republiku atbalsta pasākumus. Tikšanās organizatoru vidū būs arī biedrība "Alan", kas apvieno savā sastāvā Latvijas osetīnu diasporas pārstāvjus. Uz tikšanos tika ielūgti arī citu sabiedrisko organizāciju un Krievijas Federācijas vēstniecības pārstāvji.

Komentāri


Осталось символов:  4124124