Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


09.08.2010   8. augustā PCTVL rīkoja videotiltu ar Eduardu Kokojti, Dienvidosetijas Republikas prezidentu

8. augustā partija PCTVL rīkoja  piemiņas tikšanos, kas bija veltīta otrajai gadadienai kopš Gruzijas karaspēka iebrukuma Dienvidosetijā. Šajā tikšanās piedalījās osetīnu nacionālās kultūras biedrības "Alan" priekšsēdētāja Irina Musakova; Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā trešais sekretārs Ivans Mostinskis; partijas PCTVL līdzpriekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāte  Тatjana Ždanoka; partijas PCTVL līdzpriekšsedētājs, LR 9. Saeimas deputāts Jakovs Pliners;  LR 9. Saeimas deputāts no PCTVL Vladimirs Buzajevs, kā arī sabiedrisko organizāciju pārstāvji un cilvēki, kuriem nav vienaldzīga Osetijas tautas traģēdija.  

Piemiņas tikšanās ietvaros PCTVL pārstāvji organizēja videotiltu ar Dienvidosetijas Republikas prezidentu Eduardu Kokojti. Prezidents pateicās klātesošajiem par palīdzību informācijas blokādes pārraušanā. Viņš izteica pateicību PCTVL pārstāvjiem, kuri organizēja humanitārās palīdzības vākšanu un piegādi Dienvidosetijas bērniem, kā arī prezidents pateicās visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījās šajā akcijā.  «Kopš  2008. gada augusta pasaule pārstāja būt vienpolāra. ASV vairs nevar vienpersoniski diktēt noteikumus. Mūsu tauta pārcieta ne tikai bruņotu, bet arī informatīvu agresiju. Tomēr traģēdija vēl vairāk saliedēja mūs. Šodien es paziņoju, ka mums būs sava demokrātija, kas pamatojas uz mūsu senču tradīcijām, bet nevis tāda, kuru kāds mums ir uzspiedis no ārpasaules! Tāpat atzīmēšu, ka musu Republikā mēs vēlamies piešķirt krievu valodai, līdzās ar osetīnu, oficiālās valodas statusu. Mēs esam solidāri ar visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri arī tāpat kā mēs cīnās par krievu valodu», - videotilta gaitā paziņoja Dienvidosetijas prezidents Eduards Kokojti.

Latvijas Saeimas deputāts  Vladimirs Buzajevs  pastāstīja par to, ka 2008. gada 14. augustā Saeimas PCTVL  deputāti, pēc savas frakcijas konsultanta Andra Tolmačova iniciatīvas, izveidoja Eiropas Savienībai unikālu parlamentāro struktūru – Dienvidosetijas un Abhāzijas atbalsta deputātu grupu. «Parlamentāriešiem bija uzdevums  – izdarīt nestandartu gājienu informatīvajā karā, iniciējot Dienvidosetijas un Abhāzijas atzīšanas procedūru ES teritorijā. Teikts un darīts - Saeima bija spiesta oficiāli publicēt abus mūsu sagatavotos likumprojektus, kuru anotācijās pirmoreiz latviešu valodā tika izklāstīta argumentācija par labu abu tautu neatkarībai. Dokumentā, kas veltīts Dienvidosetijai, tostarp, tika piedāvāts sameklēt budžetā 2 miljonus latus, lai sniegtu palīdzību sagrautās Chinvalas atjaunošanā», - paziņoja Saeimas PCTVL deputāts Vladimirs Buzajevs.

Lielu darbu veica Eiroparlamenta PCTVL deputāte Таtjana Ždanoka, кura 2008. gada oktobrī organizēja parlamentāriešu grupas vizīti uz Dienvidosetiju. «Mums vēl daudz kas būs jāpaveic, lai tālāk izplatītu taisnību par notikumiem Dienvidosetijā, lai to zinātu pēc iespējas vairāk cilvēku. Diemžēl, daži Eiropas politiķi, Eiroparlamenta deputāti līdz pat šim laikam, runādami par Gruziju, dēvē to par «demokrātisku valsti», bet Krieviju sauc par «agresoru»… Piektdien, 6. augustā es piedalījos konferencē «Divus gadus vēlāk: mācības, relitātes un nākotne», kuru Strasbūrā organizēja Starptautiskā Osetīnu biedrību asociācija «Atdzimšana». Konferencē bija pausta informācija, kas izgaismo Eirosavienības lomu bruņotā konflikta Dienvidosetijā noregulēšanā. Kā mums zināms, tolaik ES prezidējošās valsts - Francijas prezidents Nikolā Sarkozī 2008. gada 12. augustā bija devies uz Maskavu un noturēja tur sarunas, kuras noslēdzās ar pazīstamu Medvedjeva-Sarkozī vienošanos. Tad Francijas prezidents atzinās, ka  «neieklausījās to viedokļos, kuri teica, ka nevajag braukt šurp». Tad, lūk, patlaban kļuva precīzi zināms, ka viņam šos vārdus teica toreizējais ASV prezidents Džordžs Bušs. Tādā veidā, pateicoties tam, ka  ES aktīvi iejaucās, situācija tika atslābināta. Es, kā Eiroparlamenta deputāte lepojos ar to, ka Eirosavienība nospēlēja tādu pozitīvu lomu šī konflikta atrisināšanā», -teica Eiropas Parlamenta deputāte no PCTVL Tatjana Ždanoka.

Komentāri


Осталось символов:  4124124