Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


25.08.2010   Policija ir aizturējusi PCTVL deputātu kandidātus

Šodien, plkst. 9.30 pie Rīgas domes ēkas bija jānotiek iepriekš saskaņotam piketam „Rīga bez Dudajeva” (par Dudajeva ielas pārdēvēšanu). Šo piketu organizēja partija „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” un Dudajeva ielas pārdēvēšanas biedrība.

Rīgas dome likumā noteiktajos termiņos nesniedza rakstisku aizliegumu organizēt piketu, kas faktiski nozīmē, ka pikets ir saskaņots. Tomēr, kad piketa dalībnieki ieradās uz protesta akcijas norises vietu, viņus tur sagaidīja policijas darbinieki un paziņoja, ka Rīgas dome piketu ir aizliegusi. Šim paziņojumam sekoja masveida piketa dalībnieku aizturēšana.

Pēc policijas mašīnā esošā deputāta Vladimira Buzajeva vārdiem, pielietojot rupju spēku, policija aizturēja aptuveni 10 piketa dalībnieku, starp kuriem bija arī Saeimas deputātu kandidāti Natālija Jolkina, Andrejs Tolmačovs, Aleksandra Turčaninova, Jūrijs Mašošins un Vladimirs Buzajevs.

 

 

Partija PCTVL uzskata, ka Saskaņas centra biedra Nila Ušakova vadītās Rīga domes rīcība ir uztverama  kā dienesta stāvokļa izmantošana, lai organizētu represijas pret saviem politiskajiem konkurentiem. Miermīlīga piketa aizliegums un tam sekojoša vardarbīga piketa dalībnieku aizturēšana ir vērtējama kā gļēvulības un politiskā cinisma izpausme. Ja vēl pirms gada Ušakovs pats personīgi solīja pārdēvēt Dudajeva ielu, tad šodien viņš uzspļauj Satversmē garantētajai pulcēšanās brīvībai un izrēķinās ar cilvēkiem, kuri vienkārši atgādināja viņam par viņa paša solījumu.

 

Par pulcēšanās brīvības ierobežojumiem un vardarbību, kas tika vērsta pret deputātu kandidātiem, tiks informēta Centrālā vēlēšanu komisija un ārvalstu novērotāji.

 

Foto: Alise Djomina

Komentāri


Осталось символов:  4124124