Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


08.09.2010   PCTVL pārsūdzēs Rīgas Domes aizliegumu rīkot piketuŠodien partija «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) Aleksandras Turčaņinovas personā iesniedz tiesā iesniegumu, kura mērķis ir pārsūdzēt Rīgas Domes aizliegumu rīkot piketu 25. augustā  Rātslaukumā. Piketa mērķis bija sveikt Maskavas mēru Juriju Lužkovu, kurš tolaik atradās vizītē Rīgā, un izteikt protestu pret to, ka Rīgas kartē vēl joprojām pastāv iela, kas nosaukta Džohara Dudajeva vārdā. Piketa pieteicēja bija A. Turčaņinova, kura rīkojās stingri saskaņā ar likumu «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem».

Neskatoties uz to, ka Rīgas Domes aizliegums jau zaudēja spēku, PCTVL uzskata, ka  nepieciešams iesniegt sūdzību tiesā. Nākotnē tas ļaus novērst tādas situācijas, kad Rīgas Dome, izejot no šī brīža politiskā izdevīguma, klaji pārkāps likumu «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem», kā arī pārkāps LR Satversmi, kuras 130. pants  garantē tiesības uz sapulču brīvību.

Vienīgais Rīgas Domes arguments par labu PCTVL pieteiktā pasākuma aizliegumam bija drošības arguments. Turklāt Maskavas mērs Jurijs Lužkovs nav nedz valsts, nedz valdības vadītājs, tādēļ viņa vizītes laikā nedrīkst aizliegt kaut kādu pasākumu, aizbildinoties ar diplomātisko protokolu. Pie tam miermīlīgais pikets no 20 cilvēkiem nekādā veidā nespētu apdraudēt Lužkova kunga drošību.  

PCTVL uzskata, ka Rīgas Dome aizliedza piketu aiz bailēm, ka ārvalstu viesis ieraudzīs - Rīgā ir cilvēki, kuri nav apmierināti ar galvaspilsētas varas pārstāvju īstenoto politiku.  Specvienības «Alfa» izmantošana 20 miermīlīgo piketētāju izkliedēšanai un aizturēšanai demonstrē, cik tālu no tautas atrodas Rīgas Domes vadība. Tā ir gatava jebkādos veidos pārkāpt likumu un Satversmi, lai tikai neatklātos tās vadībai nevēlamā, netīkamā patiesība. 

Saskaņā ar likumu, tiesai ir jāizskata PCTVL iesniegums 3 dienu laikā.  

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124