Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


09.09.2010   PCTVL Latgalē ir līderu trijniekā

8. septembrī Daugavpilī notika LNT reģionālās debates Latgales vēlēšanu apgabalā. Debašu gaitā tika publicēti socioloģisko pētījumu centra «Latvijas Fakti» pētījumi par partiju un līderu popularitāti Latgalē. Līderu trijniekā tika SC, par kuru savas balsis atdotu  35,2% vēlētāju, tālāk seko PCTVL – 14,2% un  PLL – 14,2%. To partiju vidū, kuras pēc aptaujas rezultātiem, arī varētu pretendēt uz iekļūšanu Saeimā, latgaliešu vēlētāji nosauca «Vienotību» (13,5%) un ZZS (11,9%).  TB/LNNK-„Visu Latvijai”  atrodas zemāk par  5% barjeru un to atbalsta tikai 2,7% Latgales vēlētāju.  

 

Līderu personīgās popularitātēs pētīšana deva sekojošus rezultātus – Rita Strode  (PLL), Daugavpils vicemērs saņēma 32% Latgales iedzīvotaju atbalstu, Aleksejs Loskutovs – «Vienotības» kandidāts- 23,3%, bet trešā vietā atrodas Latgales PCTVL saraksta līderis Miroslavs Mitrofanovs.

 

LNT televīzijas debašu gaitā to dalībnieki regulāri lietoja latgaļu valodu, bet PCTVL pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs dažas reizes pat vērsās pie auditorijas krievu valodā. Tostarp, viņš piedāvāja regulāri rīkot šādas diskusijas pēc vēlēšanām, tai skaitā arī krievu valodā.    

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124