Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


14.09.2010   «Latvijas kandidāts»: Džuljeto Kjezas grāmatas prezentācija

15. septembrī plkst. 19.00 viesnīcas Tallink Hotel Riga (Elizabetes ielā 24) telpā notiks itāliešu žurnālista un politiķa Džuljeto Kjezas (Giulietto Chiesa) grāmatas–dienasgrāmatas «Latvijas kandidāts» prezentācija. Šajā darbā autors detalizēti stāsta par to, kā viņš, būdams itālietis, 2009. gadā balotējās Eiropas Parlamentā no Latvijas partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL).

Pats Kjeza savu neordināro lēmumu skaidro sekojoši: «Pie manas kritiskās attieksmes pret mūsdienu Eiropu, kuru tā, bez šaubām, ir nopelnījusi, par ko ir teikts šajās lappusēs, tomēr, es vēlos pasvītrot, ka Eiropa patiesībā pastāv. Neskatoties ne uz ko, mums nepieciešams pastrādāt, lai tā kļūtu daudz stiprāka, saprātīgāka un daudz demokrātiskāka. Ja es tā nedomātu, es nebūtu uzņēmies rakstīt šīs rindiņas. Es nebūtu devies uz Latviju, lai piedalītos priekšvēlēšanu kampaņā, par kuru jau iepriekš bija zināms, ka tā nevainagosies ar manu ievēlēšanu».

Grāmata «Latvijas kandidāts» ir ne tikai pirmsvēlēšanu kampaņas hronika vien. Džuljeto Kjeza, kura politiskais kredo vienmēr bija demokrātisko principu un cilvēktiesību aizstāvēšana, detalizēti apraksta dziļu demokrātijas krīzi, raksta par bijušo SS leģionāru slavināšanu Latvijā un Igaunijā, par Baltijas republiku jaunās vadības izcelsmi un orientāciju, par Krievijas vietu attiecībās ar Rietumiem, par krīzes pārvarēšanas ceļiem, kā arī par Eiropai unikālo fenomenu  – nepilsoņu institūtu un daudziem citiem aktuāliem jautājumiem.  

«Eiropiešiem viņš izskaidro, kādēļ Baltijas krievvalodīgo iedzīvotāju problēma ir tik svarīga Krievijai, un kādēļ tā sarežģī ES un Krievijas attiecības. Eiropas vadības centieni izlikties, ka krievu diskriminācija nepastāv, ir politiski tuvredzīgi un bezperspektīvi », - teikts grāmatas anotācijā, kuru sagatavojusi Itālijas izdevniecība «Ponte alle Grazie».  

 

Džuljeto Kjezam ir liels politiķa un žurnālista darba stāžs. Viņš bija Eiropas Parlamenta deputāts, kur darbojās divu pagaidu ārkārtas  komisiju sastāvā: cilvēktiesību pārkāpumu pētīšanā sakarā ar CIP organizētiem slepeniem cietumiem Eiropā, kā arī pētot mūsu planētas klimata pārmaiņu iemeslus. 20 gadu laikā viņš dzīvoja Maskavā, kur strādāja par itāliešu laikrakstu “Unita” un “La Stampa”, kā arī dažādu televīzijas kanālu speciālo korespondentu un politisko komentētāju. Patlaban Kjezas k-gs aktīvi sadarbojas ar Eiropas, Krievijas un ASV masu medijiem. Šodien krievu valodā ir pieejamas sekojošas Džuljeto Kjezas grāmatas: «Pāreja pie demokrātijas» (1993.), «Ar dievu , Krievija» (1997.), «Krievu rulete» (2000.), «Bezgalīgais karš» (2003.), «Impēriju karš: Austrumi – Rietumi» (2006.), kā arī bestsellers «Zero» (2008.), kas tika uzrakstīts pēc Kjezas filmas «9.11. Izmeklēšana no nulles» nākšanas klajā. Pēdējos gados Kjezas k-gs pētīja globalizāciju un tās ietekmi uz pasaules masu informācijas sistēmu. 90.-tajos – 2000. gados viņš dibināja asociāciju «Megačips – demokrātija komunikācijā», kas nodarbojas ar mediju pamatstraumes funkcionēšanas analīzi. 2008. g. Džuljeto Kjeza kopā ar lielu žurnālistu, rakstnieku, intelektuāļu grupu, kuri bija pulcējušies «Megačipā», dibināja «Pandora TV» - eksperimentālu neatkarīgu daudzplatformu televīziju, kuru finansē paši skatītāji.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124