Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


16.09.2010   Notika Džuljeto Kjezas grāmatas «Latvijas kandidāts» prezentācija

15. septembrī viesnīcā Tallink Hotel Riga notika itāliešu žurnālista un politiķa Džuljeto Kjezas (Giulietto Chiesa) grāmatas–dienasgrāmatas «Latvijas kandidāts» prezentācija. Šajā publicistiskajā darbā autors detalizēti stāsta par to, kā viņš, būdams itālietis, 2009. gadā balotējās Eiropas Parlamentā no Latvijas partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL). Prezentācijā kopā ar autoru piedalījās arī Тatjana Ždanoka, Eiroparlamenta deputāte un partijas PCTVL līdzpriekšsēdētāja, kā arī Мihails Моrozovs, Maskavas Izdevniecības nama «Тribuna», kas laida klajā Džuljeto Kjezas grāmatu krievu valodā, politikas un informācijas nodaļas redaktors.

Džuljeto Kjeza :

«Itālijā daudzus pārsteidza tas, ka es izvirzu savu kandidatūru svešajā valstī. Bet es paskaidroju, ka dažiem simtiem tūkstošiem cilvēku Latvijā nav nekādu politisko tiesību, ka šeit viņi ir nepilsoņi – aliens. Mans eiropieša pienākums ir izstāstīt par to pēc iespējas lielākam cilvēku daudzumam. Eiropā pat daudzi Eiroparlamenta deputāti neko nebija zinājuši par nepilsoņu institūta pastāvēšanu Latvijā. Šādā situācijā, kad iedzīvotājiem trūkst informācijas, varas pārstāvji var rīkoties, kā vien vēlas. Televīzija un laikraksti neatklās Jums patiesību. Kā arī neizstāstīs Jums par to, ka mēs piedzīvojam vēstures pagrieziena momentu, ka notiek kapitālisma krišana, ka Rietumu demokrātijas vērtības tiek apdraudētas un t.l. Pašreiz vēlēšanu rezultatus nosaka plašsaziņas līdzekļu saimnieki. Ļoti maza cilvēku grupa pieņem lēmumus dažu miljardu cilvēku vietā. Programmas un idejas nav pat nieka graša vērtas. Vēlētājus piespiež ievēlēt personas, kurām aiz muguras nereti - tukšums vien…»

ID «Тribuna» politikas un informācijas nodaļas redaktors Мihails Моrozovs teica :

«Grāmatu «Latvijas kandidāts» Itālijas izdevēji jau nodēvēja par labāko no tā, ko bija sarakstījis Džuljeto Kjeza. Tajā ir ne tikai pirmsvēlēšanu kampaņas hronika, bet arī dziļa visas situācijas mūsdienu pasaulē analīze, tiek paredzēta globālo procesu gaita. Autors stāsta par reālu cilvēku – Latvijas nepilsoņu likteņiem, par Kononova lietu, par notikumiem Dienvidosetijā, par Baltijas republiku jaunās vadības izcelsmi un orientāciju un par daudz ko citu. Drīzumā grāmatas krievu izdevums tiks pārdots Latvijas galvaspilsētas grāmatu veikalos. Plānots pārtulkot  grāmatu «Latvijas kandidāts» arī uz citām Eiropas valodām » .

Džuljeto Kjezam ir liels politiķa un žurnālista darba stāžs. Viņš bija Eiropas Parlamenta deputāts, kurā darbojās divu pagaidu ārkārtas  komisiju sastāvā: cilvēktiesību pārkāpumu pētīšanā sakarā ar CIP organizētiem slepeniem cietumiem Eiropā, kā arī pētot mūsu planētas klimata pārmaiņu iemeslus. 20 gadu laikā viņš dzīvoja Maskavā, kur strādāja par itāliešu laikrakstu “Unita” un “La Stampa”, kā arī dažādu televīzijas kanālu speciālo korespondentu un politisko komentētāju.

 

Patlaban Kjezas k-gs aktīvi sadarbojas ar Eiropas, Krievijas un ASV masu medijiem. Šodien krievu valodā ir pieejamas sekojošas Džuljeto Kjezas grāmatas: «Pāreja pie demokrātijas» (1993.), «Ar dievu , Krievija» (1997.), «Krievu rulete» (2000.), «Bezgalīgais karš» (2003.), «Impēriju karš: Austrumi – Rietumi» (2006.), kā arī bestsellers «Zero» (2008.), kas tika uzrakstīts pēc Kjezas k-ga filmas «9.11. Izmeklēšana no nulles» uzņemšanas. Pēdējos gados Kjezas k-gs pētīja globalizāciju un tās ietekmi uz pasaules masu informācijas sistēmu. 90.-tajos – 2000. gados viņš dibināja asociāciju «Megačips – demokrātija komunikācijā», kas nodarbojas ar mediju pamatstraumes funkcionēšanas kritisko analīzi. 2008. g. Džuljeto Kjeza kopā ar lielu žurnālistu, rakstnieku un intelektuāļu grupu, kuri bija pulcējušies «Megačipā», dibināja «Pandora TV» - eksperimentālu neatkarīgu daudzplatformu televīziju, kuru finansē paši skatītāji. Šogad Itālijā Džuljeto Kjeza dibināja politisko partiju «Аlternatīva».

 

Foto: Aleksandrs Šohats

Komentāri


Осталось символов:  4124124