Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


22.09.2010   Iekšlietu ministre atbildēja uz PCTVL deputātu jautājumu sakarā ar dārgu motociklu iepirkšanu policijas vajadzībām

Iekšlietu ministre Linda Murniece atbildēja uz Saeimas frakcijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) jautājumiem sakarā ar dārgu motociklu BMW iegādi Valsts policijas vajadzībām. Valsts policija bija iegādājusies 16 jaunus BMW markas motociklus, kā arī attiecīgu ekipējumu motociklistiem. Šis pirkums izmaksāja 299 952,4 latus. Konkursā piedalījās tikai viens pretendents - SIA "BMW Auto".

Viens no jautājumiem, kurus iekšlietu ministrei uzdeva PCTVL deputāti, bija sekojošais: Kādēļ par to pašu naudu nevarēja nopirkt lielāku daudzumu  ne tik dārgu motociklu vai skuteru, ar kuru palīdzību varētu nodrošināt operatīvu ierašanos uz satiksmes negadījumu vietām vai arī optimāli veikt ceļu satiksmes novērošanu?

Savukārt, iekšlietu ministre atbildēja, ka skuterus nav iespējams izmantot VIP-personu pavadībai.  

Dārgo BMW motociklu iegāde tika apmaksāta no līdzekļiem, kuri tiek iemaksāti kā obligātā pilsoniskās atbildības apdrošināšana (OPAA), kuru veic visi Latvijas automobiļu īpašnieki. Šo motociklu konstrukcija ļauj palēninātā režīmā nodrošināt kustību delegāciju pavadīšanas laikā. Lai operatīvi ierasties satiksmes negadījumu vietās un apsekotu satiksmes kustību, tas ir izpildīt ceļu policijas pamatfunkciju, šādas papildu opcijas nav nepieciešamas. Tādā veidā, var secināt, ka BMW motociklus iegādājās, pirmām kārtām, VIP-personu pavadīšanai.  

PCTVL uzskata, ka par līdzekļiem, kas tiek iemaksāti kā obligatā pilsoniskās atbildības apdrošināšana (OPAA), un kas tiek paredzēti, lai novērstu ceļu satiksmes negadījumus un to profilaksei, daudz lietderīgāk būtu nopirkt daudz lētākus motociklus vai skuterus, kuri pilnībā nodrošinātu ceļu policijas pamatfunkciju pildīšanu.

Jakovs Pliners: «Mums ir visi iemesli uzskatīt, ka šie dārgie motocikli tiks izmantoti nevis tiešo funkciju veikšanai, bet gan VIP-personu pavadībai. Tas kārtējo reizi demonstrē Latvijas Iekšlietu ministrijas prioritātes – pat tā nauda, kuru iemaksā visi valsts automobiļu īpašnieki, kā obligātā pilsoniskās atbildības apdrošināšana, tika izmantota neefektīvi – nevis iedzīvotāju interesēs, bet gan ar mērķi apkalpot valdošo eliti. Bez šaubām, pavadības motocikli ir nepieciešami valsts prestiža celšanai, bet tos būtu jāiepērk no valsts budžeta, bet nevis no OPAA līdzekļiem.»

Komentāri


Осталось символов:  4124124